Quarries (2016)

40%
Prostě survival v divočině. Další...

Quarries

USA, 2016, 83 minut

 

Režie: Nils Taylor

Scénář: Nils Taylor, Nicole Marie Johnson

Hrají:

Nicole Marie Johnson (Kat)

Carrie Finklea (Wren)

Leisha Hailey (Madison)

Sara Mornell (Jean)

 

Na snímku „Quarries“ není po formální stránce nic moc špatně. Je to celkem dobře natočeno, jsou zde zajímavé lokace, cíleno je na ženy a na to, jak budou schopné přežít v divočině, kde na ně čeká rozhodně něco víc, než jen divočina samotná. Jenže problém s filmem „Quarries“ je ten, že tohle už bylo natočeno, bylo to velmi podobné a byly v tom v podstatě na vlas stejné nápady.

Běžíme!

Hned začátek nás uvede do toho, co se děje. Dva muži jdou do divočiny, užívají si náročnou túru, kdy jednoho někdo sejme. Jako kdyby je někdo lovil, aniž by tohle oni věděli, i když to je vlastně podstata lovu. Ani divoká zvěř se zrovna netřese na to, až ji někdo přijde sejmout z dálky. Ten, co nebyl postřelen, uniká, ale ne moc daleko. Pravidla jsou nastavena, je jasné, co nás očekává.

Vůně smrti po ránu.

Už jde jen o to, aby se určilo, kdo bude loven dále a mělo by to být asi celkem zajímavé, protože by to mělo vystačit na zbytek filmu, který tedy není naštěstí nijak závratně dlouhý. A bude to skupina mladých žen. Ani tyhle postavy nejsou navrženy špatně. Každá má nějakou svou hloubku, nějakou svou motivaci, ale k čemu vám to je, když stejně tak nějak víte, jak tohle vlastně dopadne.

To bude výprava!

A opak už je to relativně klasická hra kočky s myší. I když koček je teď trochu víc, nejen jedna. Prostě banda magorů, která po lese loví, koho jen může, což asi moc lidí nebude, protože lesy jinak vypadají docela prázdné. Ale na jednu výpravu se vydávají právě ženy, které alespoň zjistí, co je v životě důležité. Že to je život samotný, protože pokud o něj přijdou... no, tak je konec.

A teď, kdo přežije?

Americký snímek „Quarries“ možná není špatně natočený, ale chybí mu cokoli, co by z něj udělalo snímek, na který se budete chtít dívat s nadšením. Je to průměrně odvedená práce, především pak z hlediska příběhu, který nenabídne nic nového. A nakonec ani to napětí se pořádně nedostaví. Je to škoda, protože prostředí a premisa žen, které úspěšně bojují o život není špatná.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (survival, vrazi)


Přidat komentář