Rabid (2019)

40%
Sestry Soskovy si asi splnily sen, ale divákovi moc nedaly.

Rabid

USA, 2019, 107 minut

 

Režie: Jen Soska, Sylvia Soska

Scénář: Jen Soska, Sylvia Soska, John Serge

Hrají:

Laura Vandervoort (Rose)

Benjamin Hollingsworth (Brad Hart)

Ted Atherton (Dr. William Burroughs)

Hanneke Talbot (Chelsea)

 

Sestry Soskovy se rozhodly, že vzdají hold muži, který jejich tvorbu hodně ovlivnil, což je z jejich filmů alespoň trochu patrné, minimálně v té tělesnosti, která je z jejich filmografie zřejmá. A také proto, že se nebojí krve a něčeho vskutku hnusného. Tím mužem byl David Cronenberg, což je nakonec z názvu filmu „Rabid“ celkem jasné. V roce 1977 Cronenberg natočil stejnojmenný film.

Má něco na tváři...

Dívat se ale na „Rabid“ z roku 2019 jako na remake staršího snímku, je přece jen trochu krátkozraké. Jen a Sylvia si vzaly celou Cronenbergovu filmografii, tedy především tu, která je skutečně hororová a tělesná, vyzobaly si z ní zajímavé scény, a ty nabalily na základní premisu, kterou přinesl původní film „Rabid“. Dějově je to podobné, ale jinak je to moderní mozaika Cronebergových nápadů.

Asi romantika.

Základní děj se točí kolem toho, že hlavní hrdinka Rose (Laura Vandervoort), která touží po tom, aby se stala módní návrhářkou. Ale místo toho se stane zrůdičkou, protože dojde k dopravní nehodě, která jí hodně pošramotí obličej. Tady se sestry Soskovy hodně vyřádily a musí se rozhodně uznat, že v jejich odpornosti je prostě krása. Skvělá maska, které nejde nic vytknout.

Pustí ji ven?

Rose se ale s tímhle stavem nechce smířit, a tak podstoupí experimentální léčbu, která já vrátí poničenou tkáň a ona zase vypadá k světu. Ale změnila se. Najednou jsou její představy odlišné, její sny jsou temnější, což se ale líbí, protože je dává do svých návrhů. A konečně se chystá na přehlídku, kde by její model měl být vrcholem. Jen kdyby ona sama pořád neměla chuť na krev.

To hodně schytala.

Americký snímek „Rabid“ je poctou Davidu Cronenberogovi. A u toho bohužel zůstává, nic jiného to není. Sestry Soskovy vysosaly zajímavé scény z jeho filmů, daly na ně důraz, aby to jako každému došlo, a natočily příběh, který minimálně časovou stopáží neskutečně předimenzovaly. Zkrátit, být trochu originální, více gore a je tu film, který bude mnohem zajímavější.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář