Rány (2019)

70%
Horor, u kterého až do konce vlastně nebudete vědět, co vlastně čekat.

Rány

Wounds

Velká Británie, USA, 2019, 95 minut

 

Režie: Babak Anvari

Scénář: Babak Anvari podle novely Nathana Ballingruda

Hrají:

Armie Hammer (Will)

Zazie Beetz (Alicia)

Karl Glusman (Jeffrey)

Christin Rankins (Mary)

 

Babak Anvari není autor, kterého bych nějak sledoval, jeho snímek „Zahalení stínem“ jsem neviděl, alespoň ne v době psaní recenze, ale po zhlédnutí filmu „Rány“ si myslím, že si na jeho tvorbu dám více pozor, tedy samozřejmě s tím, že doufám, že dostane možnost dál své vize rozvíjet, protože se jedná o vize jednoznačně znepokojivé, a přitom podané originálním způsobem.

To bude dobrý...

Pro snímek „Rány“ se podařilo získat celkem zajímavé herce, rozhodně už to nejsou jen jména, která by byla známá z nezávislé produkce. Armie Hammer a Dakota Johnson jsou rozhodně herci, kteří už své jméno mají a Zazie Beetz s každým dalším filmem přesvědčuje, že je skutečně schopnou herečkou, nikoli jen ozdobou do akčních filmů, jako tomu bylo v případě „Deadpool 2“.

Neboj, všechno bude dobrý.

Will (Armie Hammer) je barmanem v jednom zapadlém baru, kam sice chodí lidi, ale nejvíce štamgasti. Člověk se diví že bar ještě funguje, hlavně proto, že se sem tam objeví nějaký ten šváb. No, není to místo, kam by se hrnula spousta lidí, což ale Willovi nevadí, nějak to funguje, vypadá celkem spokojeně. Alespoň do chvíle, než se tu jednoho večera objeví čtveřice mladých lidí.

Kdo to přišel do baru?

Snímek „Rány“ hodě klame tělem. Myslíte si, že by to mohlo být o tom, že bude barmana někdo vydírat, možná i nějaký psychický/fyzický nátlak, ale ono to rozhodně tak jednoduché není. Mohlo by to být o tom, že se barman zblázní ale ani tak jednoduché to není. A všechno začalo jen tím, že jeden studentík nechal v baru po rvačce telefon, který mu spadl na zem. A vevnitř se nacházel podivný obsah.

Přitom jenom jeden pitomý telefon...

Britsko-americký snímek „Rány“ je ukázkou moderního originálního hororu, který má určité prvky, jež se mohou zdát nedořešené, může se to jevit jako témata, která zde chybí vysvětlit, ale z mého pohledu je to zajímavá cesta, která nutí diváka přemýšlet, stejně jako ale působí na jeho představivost i výdrž a nechutenství. A funguje to, sakra, že to funguje. Poslední scéna je úchvatně natočená.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (gore, zvířata, vrazi)


Přidat komentář