Razors: The Return of Jack the Ripper (2016)

10%
Tohle není vhodný návrat k legendě.

Razors: The Return of Jack the Ripper

Velká Británie, 2016, 88 minut

 

Režie: Ian Powell a Karl Ward

Scénář: Ian Powell a Karl Ward

Hrají:

Josh Myers (Denton Price)

Kunjue Li (Sadie)

Vincent De Paul (Adam Jenker)

Thomas Thoroe (Profesor Richard Wise)

 

Nemůžu si pomoc, ale jakmile se v názvu filmu nebo v jeho synopsi objeví jméno Jacka Rozparovače, tak jsem prostě zvědavý a chci film vidět. Asi ne za každou cenu, ale ta zvědavost přece jen nastoupí. Podobně to bylo i se snímkem „Razors: The Return of Jack the Ripper“, u něhož jsem si ani nic další nepřečetl, stačil mi jen ten název. Samozřejmě, že muselo nastoupit zklamání.

 Malé holky děsí vždy.

Snímek „Razors: The Return of Jack the Ripper“ je takovou klasikou současné nezávislé tvorby. Vezme se nějaký interiér, který je nejlépe zapomenutý, nikdo jej nepoužívá, a mladí filmaři se do něj na několik dní naskládají, aby tu natočili „něco“. Nemyslím si, že by na začátku věděli, že to bude o Jacku Rozparovačovi, prostě to pak nějak vyplynulo ze situace při psaní scénáře. Alespoň tak na mě snímek působil.

 Hlavně že mají baterky.

Asi jsou to trochu předsudky, ale když se řekne Jack Rozparovač, mám ho spojeného s viktoriánskou Anglií a tedy s mlhami, temnými uličkami. Nic z toho ve filmu „Razors: The Return of Jack the Ripper“ není. Tady jde jen o to, že se někomu podařilo objevit nože, kterými pravděpodobně zabíjel Jack Rozparovač. No a ty nože se dají dobře použít i v současnosti.

 Asi oběť.

Snímek si možná i na nějakou tu atmosféru hraje, dokonce tady dojde i k tomu, že se skutečně nějaký Ripper (anglické označení pro Rozparovače) objeví, ale prostě z toho nemáte pocit, že to je něco skvělého. Nemluvě o tom, že snímek je spíše upovídaný, než aby se v něm dělo něco, co vás udrží napjaté, co ve vás povzbuzuje touhu vědět něco víc. Tohle ve filmu prostě není.

 A panenky taky děsí.

Film „Razors: The Return of Jack the Ripper“ má v podstatě jen jednu dobrou vlastnost, a to je skutečnost, že nejsou vypuštěny gore scény, a když zde dochází k vraždě, tak alespoň té krve je docela dost. Jinak je to nudný film, který v sobě nemá žádnou dávku napětí a bere si legendu Rozparovače jen k tomu, aby se našli diváci, kteří mu na to skočí a kteří si řeknou, že tohle by mohlo být fajn. Není.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář