Re-Kill (2015)

50%
Zabíjení zombie v přímém přenosu.

Re-Kill

USA, 2015, 88 minut

 

Režie: Valeri Milev

Scénář: Michael Hurst

Hrají:

Bruce Payne (Winston)

Daniella Alonso (Matthews)

Roger Cross (Sarge)

Scott Adkins (Parker)

 

Akční zombie horor? Jasně, tohle nebude nic skvělého a také to nic skvělého není, ale nemohu si pomoct, já jsem se u snímku „Re-Kill“ docela bavil a bavil mě jeho formát, který má určitý found footage/mockumentary charakter. Ten je možné hledat v tom, že celý snímek je natočen vlastně jako reality show, jež se odehrává v budoucnosti, kterou bychom nechtěli prožívat.

 Kdo ještě žije?

„Re-Kill“ je reality show, která se odehrává ve světě, kde zombie jsou velkou hrozbu. Lidé žijí za zdmi, celkem spokojeně, ale nebezpečí zombie zde stále je a sem tam se stane, že se skupinky nemrtvých objeví, kde nemají. Proto musí existovat specializovaná komanda, která nemrtvé vrátí do stavu mrtvých. Jedno takové komando sledujeme v akci spolu s diváky v apokalyptickém světě.

 Pořádné zoubky.

Na reality show se mi líbí skutečnost, že je dotažena skoro k dokonalosti. Sem tam vám problesknou reklamy, které můžete sledovat s diváky, a je zde vidět pokles, kam můžeme spadnout. Není to ještě tak ostré, jak by to jako sociální kritika mohla být, ale snímek v tomhle ohledu vystrkuje růžky, což se mi docela líbí. Od akčního hororového béčka jsem to ani nečekal.

 Hlavně pevný postoj.

I když ve snímku hraje Scott Adkins, zase tolik prostoru bohužel nemá, navíc je většinou v uniformě a chráničích. Filmu se dá hlavně vytknout, že je místy celkem nepřehledný, místy se trochu nic neděje, ale je zde docela dobré seznamování s postavami. A jestli se mělo jednat o akční jízdu, která jede od začátku do konce, podařilo se. Pravda, je to béčkové, není to vyloženě originální, ale účel to plní.

 Kdo je v přesile?

Snímek „Re-Kill“ v zombie žánru nepřinese sice vůbec nic nového, na druhou stranu se ale nejedná o film, který by mě urazil, naopak, svým provedením je pro mě celkem fajn béčkovou akční jízdou, kde jsou zombie hlavně jako terče. Ale i těmi, co zabíjejí. Jako hvězdy reality show nejsou špatným nápadem a v rámci béčkové produkce a jejích možnosti snímek „Re-Kill“ prostě funguje. Trochu bezduchosti mi tu nevadilo.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (zombie, béčka)


Přidat komentář