Reality Z: 1. sezóna

40%
Brazilské zombie až tak zajímavé nejsou...

Reality Z: 1. sezóna

10 dílů, 2020

 

Tvůrce: Rodrigo Monte, Cláudio Torres

Hrají: Ravel Andrade, Carla Ribas, Ana Hartmann

 

Netflix se vytasil s dalším zombie seriálem, ale rozhodně se nejedná o něco tak zajímavého, jako bylo „Království“, které bylo natočeno v Jižní Koreji. Ale ani „Reality Z“ není seriál, který by byl americký, což je super zase máte pocit, že tu je trochu jiný pohled. No dobře, alespoň byste ten pocit mít měli, ale on se bohužel při sledování nějak nedostaví, je to hodně okoukané.

Zatím je plot chrání.

Seriál „Reality Z“ bude srovnáván se seriálem „Dead Set“, který byl natočen v roce 2008 ve Velké Británii. Sám srovnávat nemohu, britský seriál jsem neviděl, ale rozhodně jsou zde stejná východiska, která nenabízejí moc prostoru pro originalitu, snad jen v tom smyslu, že se brazilský seriál rozhodl jít cestou, kdy se tváří jako poměrně nablblá zombie komedie. Hodně nablblá.

Pěkné kostýmy.

To východisko je v tom, že jme v televizi, kde se natáčí zrovna reality show, která je stylizovaná do podoby řeckého božského panteonu. Jsou tu prostě lidé, kteří se vydávají za bohy, jsou v uzavřeném prostoru a nějak tu mají fungovat, zapůsobit na diváky, prostě ta klasika, kterou znáte z „Big Brothera“ a podobných. Je to jiné vlastně pouze v těch kostýmech.

Možná přežijí.

A zrovna ve chvíli, kdy se natáčí, vypukne zombie apokalypsa. Je hodně krvavá, hodně hnusná a vám je jasné, že se musí přesunout do studia, že to vlastně všechno bude komorní a že jde jen o to, jak mezi sebou postavou budou kooperovat, nebo naopak nebudou. A spíš nebudou. A tak se ze seriálu „Reality Z“ hodně rychle stává ne až tak zajímavá sociální studie.

Anebo ne...

První sezóna seriálu „Reality Z“ nepřinesla v zombie žánru nic převratného, bohužel to samé platí i o zábavnosti, která očividně byla tím primárním, na co tvůrci cílili. Měla to být zábavná hororová komedie, která jde trochu do přesahu, společensko-kritického a psychologického, ale na to zase není dostatečně dramatická a postavy nejsou dostatečně propracované. Tenhle seriál zůstal víc jak a půl cesty.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář