Reaper (2014)

40%
Vinnie Jones a Danny Trejo nejsou zárukou kvality, ale tohle na jejich poměry ujde.

Reaper

USA, 2014, 90 minut

 

Režie: Wen-Han Shih

Scénář: Mark James a James Jurdi

Hrají:

Danny Trejo (Jack)

Vinnie Jones (Rob)

Jake Busey (Bill)

Shayla Beesley (Natalie)

 

Danny Trejo, Vinnie Jones a také Jake Busey. Jsou to přece jen známější jména, alespoň ve světě béčkového filmu, a tak jsou uvedena hned na první místě, i když skutečně více prostoru zde dostává jen Danny Trejo. Na druhou stranu, ani v jednom případě se nejedná jen o lehké kameo, každý z uvedených herců se během filmu objeví na delší dobu. Což je sice hezké, ale zas takový zázrak to není.

 Ani tenhle jí nesbalí.

Hlavní postavou je pak Natalie v podání krásné Shayly Beesley, na kterou se prostě dobře dívá a kamera ví, jak jí má natáčet. Natalie se dostává do kontaktu s různými chlápky, kteří mají hlavně snahu se jí dostat do kalhotek. Ona má ale superschopnost – každému oplzlému chlapovi v tom zabránit. A tak sledujeme neúspěšné pokusy o její zneuctění, až už to vypadá, že to nebude horor, ale jednoduše takové lehčí drama bez exploatace.

 Správná dvojka.

Ona by tomu nasvědčovala i skutečnost, že Natalie necestuje jen tak, ale proto, aby sehnala peníze pro svou velmi nemocnou matku. Sledujeme ale jen Natalii na cestě, která ji několikrát zavede do motelu, kde nejspíš nejsou všichni v pořádku. A ne, ani ta skutečnost, že se pořád mluví o nějaké vrahovi v televizi a že o něm mluví i místní, není jen tak náhodná. Samozřejmě, že se nějaký ten vrah objeví.

 Danny nezklame tím, že neohromí.

Když se vrah objeví, najednou dostává snímek trochu jiný rozměr a mění se vlastně tak trochu ve sci-fi horor, což nevím, jestli je v tomhle případě skutečně ku prospěchu věci. Jasně, ono je to celou dobu docela levné béčko, kde se moc nehraje na to, o co vlastně jde, ale má za cíl bavit, herecké výkony nejsou nijak dobré, ale tímhle přechodem ke sci-fi dostává horor ještě trochu divnější rozměr.

 A ještě ten Vinnie Jones.

„Reaper“ je v první řadě hlavně akční drama, možná i thriller, dalo by se říct, ale nemá to potřebnou atmosféru a je na tom místy až moc vidět, že je to levné a že na víc prostě nebyly peníze. To nakonec vede k tomu, že budete mít dojem, jak je to uondané a že ani gangsterka, ani akce v tomhle směru moc nefunguje a jako horor to opravdu dobré není. Nakonec prostě klasické podprůměrné béčko bez nějakého většího přínosu.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi)


Přidat komentář