Rebel Blood (komiksová minisérie)

70%
Americký hororový komiks (nepřekladový) jsme tu nějakou dobu neměli, tak dnes napravuji tento nedostatek.

Rebel Blood (komiksová minisérie)

Vydalo nakladatelství Image Comics, čtyřdílná minisérie, březen až červen 2012

 

Scénář: Alex Link

Kresba: Riley Rossmo

 

Představte si, že jste hasič. Pro někoho je to normální, protože hasičem skutečně je, pro mě je to práce nepředstavitelná, protože mám pocit, že bych při první ostřejší akci shořel. Někteří muži se na to hodí víc, podobně jako hlavní postava komiksu „Rebel Blood“. Nebo si alespoň myslel, že se na tuhle práci hodí. Jenže se zranil. A to není dobré, protože v jeho případě se jednalo o zranění, kterého ho vyřadilo nadobro. Oddělal si nohu, a tak místo zachraňování lidských životů zachraňuje stromy.

Obálka komiksu Rebel Blood.

Zas abychom mu nekřivdili, on bude Chuck muset zachraňovat i svůj život. Ocitl se totiž na chatě, kde dělá hlídače lesa. Stará se o to, aby nedošlo k nějakému neštěstí. Hlídá dřevo jako správný a znuděný ekolog. No dobře, prostě se stará o to, aby nikdo neměl nelegální prospěch z místního dřeva. Sem tam nějaká ta obhlídka, ale jinak žije sám, což je sice hezké, ale doma má manželu, která s životem v jeho společnosti nebyla úplně spokojena. Co si budeme povídat, ani on sám není spokojený, vlastně je docela na prášky, ale to ještě neví, co teprve přijde.

Ukázka z komiksu Rebel Blood.

Dobře, on už to ví, protože hned první panel nám ukazuje, že zvířátka v tomhle lese nejsou z pohádky, ale z noční můry syfilidou prolezlého greenpeaceáka. Vlci jsou trochu nevrlí a divocí, jasně, to není zas tak divný, vlci jsou divocí i normálně, ale tihle ještě mají boláky a vypadají, že sami tu syfilidu chytili. Po zkušenostech od hasičů je ale Chuck prvotřídním střelcem a smečka vlků mu dělá stejné problémy jako zapálená kůlna. Kosí je jako Milla Jovovich v nejlepší náladě v „Resident Evilu“. Brutální orgie? Rozhodně.

Ukázka z komiksu Rebel Blood.

Riley Rossmo je autor, jehož kresba je správně šílená, správně schizofrenní. Vy budete mít pocit, že tohle je přesně ten komiks, kde na vás nějaká bestie může vyskočit za každým rohem. A taky že vyskočí. Alex Link dával svému kreslíři a spolutvůrci tohoto komiksu prostor k tomu, aby se vyřádil, a Riley tento prostor využil beze zbytku. Jeho kresba není z těch, kde byste měli hledat krásnou jasnou linku, naopak, těch linek je zde více, některé navíc, trochu se to blíží stylu Bena Templesmithe nebo Sama Keithe. Tohle podobně temné a psychologické komiksy prostě potřebují.

Ukázka z komiksu Rebel Blood.

Jenže i když si oba tvůrci společně vytvořili příběh, ještě to neznamená, že se scénář povedl. Poměrně brzy je celkem jasné, o co tady jde, kde se ta epidemie, která mění zvířata i lidi na monstra, vlastně vzala. Finále je pak místy i trochu úsměvné, ale to mezitím je dost dobré na to, aby se nejednalo jen o průměrný komiks. Pokud máte rádi hororové komiksy, tenhle by vás mohl potěšit.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové knihy (gore, příšery, komiks, vrazi)


Přidat komentář