Red Christmas (2016)

50%
Pěkně drsné australské Vánoce s Dee Wallace.

Red Christmas

Austrálie, 2016, 82 minut

 

Režie: Craig Anderson

Scénář: Craig Anderson

Hrají:

Dee Wallace (Diane)

Geoff Morrell (Joe)

Janis McGavin (Ginny)

Gerard Odwyer (Jerry)

 

V případě hororu „Red Christmas“ budu trochu mírný a hodný, protože jsem se nakonec rozhodl pro udělení průměrného hodnocení, i když snímek vyložen ničím nevyniká. Potěšila mě ale Dee Wallace v hlavní roli, nemluvě o tom, že tohle je film, který se nebere až tak vážně, zná svoje slabiny, ale pořád se snaží dát divákům to, co chtějí. Prostě hororovou zábavu.

Možná si měli rozsvítit...

Blíží se Vánoce a Diane (Dee Wallace) si přeje vlastně jen to jediné – aby se sešla celá rodina, i ti, co se normálně moc nevídají. Prostě taková ta klasická pohoda, kterou si přeje většina domácností. Uvidí se lidé, co se přes rok moc nestýkají, řeší se jen to hezké, prostě svátky klidu a míru, jak by měly být. Jenže tentokrát to vypadá, že Vánoce u Diane budou spíše krvavé. Však i název to napovídá.

Tohle mohlo bolet.

Jenže zrovna na Vánoce má rodinka jednoho nezvaného hosta. Skoro to vypadá, že si s nimi někdo chce zahrát nějakou nepěknou hru, kdy se musí hrát podle pravidel příchozího, ale možná je v tom všem něco trochu víc, než by se na první pohled zdálo. Jasně, i tady bude platit, že pokud jste v minulosti udělali něco, co nebylo hezké, nebo se stalo něco zlého, může vás to prostě dohnat.

Dee Wallace je hustá!

Snímek „Red Christmas“ si nehraje vyloženě na skvělé gore, ale určitě můžete počítat s tím, že na krev zde dojde. V konečném důsledku je to pořád slasher, a tady se prostě očekává, že krev poteče a že lidé budou umírat. Na tenhle horor stojí za to kouknout díky Dee Wallace, s níž ty minuty celkem snadno přežijete, protože ona dovede film táhnout od začátku do konce. Na to je dostatečně dobrou herečkou.

Tohle určitě bolelo.

Jasně, australský horor „Red Christmas“ nepřichází s nějakým vyloženě skvělým nebo chytrým scénářem, ale to tolik nevadí. Tohle je kousek, na nějž se dá celkem v pohodě podívat, aniž byste utrpěli nějakou újmu, nebo jste měli pocit, že tohle muselo vypadnout někde z popelnice. Koukatelný horor, který nic moc nepřinese, ale rozhodně nebude nudit. A Dee Wallace prostě táhne.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi)


Přidat komentář