Red Room (2017)

20%
V tomhle červeném pokoji se nechcete ocitnout. A možná ho ani vidět.

Red Room

Irsko, 2017, 96 minut

 

Režie: Stephen Gaffney

Scénář: Stephen Gaffney, Erica Keegan

Hrají: Brian Fortune, Eddie Jackson, Fionna Hewitt-Twamley

 

Červený pokoj, jak by se dal titul tohoto filmu přeložit. Co asi obsahuje červený pokoj, možná rudy pokoj, v tomhle irském hororu? Jak se nakonec ukáže, rozhodně to není nic, co by bylo skutečně zajímavé sledovat, i když si tenhle snímek bere na paškál téma, které mě osobně zajímá. Tímhle tématem je snuff, což je primárně ukázka toho, jak odporný člověk může být a co dokáže druhému člověku udělat.

Holky nemají moc dobré vyhlídky.

Co jste schopni udělat druhému člověk? Jak moc ho dovedete ponížit, jak moc mu dovedete ublížit? Omezí se to jen na to, že mu ubližujete psychicky, což pravda může být mnohem horší, anebo se snížíte i k tomu, že využijete fyzické násilí? Je to ve vás zakořeněno? Jste schopni něčeho takového? Pokud byste byli schopni natočit snuff, je odpověď asi celkem jednoznačná.

Tahle už vůbec ne.

Já něčeho takového třeba schopný nejsem, protože se mi násilí příčí, ale film „Red Room“ nám ukazuje lidi, kteří se toho rozhodně nebojí. A tvůrci si myslí, že tak činí zajímavou formou jakéhosi drsného realistického hororu, i když z toho těžko vykřešou jen thriller, protože nejsou schopni dobře natočit žádnou vyhrocenou scénu. Z tohohle tématu by se dalo vykřesat víc.

Jejich věznitelé mají zajímavé zákazníky.

Kromě toho, že není film „Red Room“ zvládnut režisérsky, jasně o herectví ani nemluvím, tak trikově je to hodně tristní a ani po téhle stránce jsem neměl pocit, že by se tvůrci skutečně snažili, nic nevypadalo ani trochu realisticky, když už tu byly nějaké záběry na brutální dění, a tak jsem ze sledování filmu „Red Room“ měl akorát pocit únavy z toho, co všechno se v hororu točí.

Plakát k filmu.

Irský horor „Red Room“ je ukázkou špatného filmařství, a to i přesto, že bylo vybráno téma, které je v hororu poměrně vděčné a dá se toho na něm vymyslet docela dost. Tady se nepodařilo vymyslet nic, celkově je to jen taková podivná slátanina, která chce být brutální, ale je natočena jako hodně špatný televizní film. Škoda, tohle v sobě nějaký ten potenciál mohlo mít.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář