Reel Nightmare (2017)

20%
Takové divné filmové natáčení.

Reel Nightmare

USA, 2017, 78 minut

 

Režie: Armand Petri

Scénář: Armand Petri

Hrají: Madeleine Heil, Garrett Morosky, Andres Mejia Vallejo

 

Ten anglický název je taková pěkná slovní hříčka. Pokud název jen přečtete, zní to v překladu jako „skutečná noční můra“. Ale když název vidíte na psaný, je ten pravopis trochu jiný, přičemž „reel“ znamená mimo jiné i cívku, tedy tu filmovou, na které se natáčely filmy a někdy ještě pořád točí. A už se pomalu dostáváme k tomu, o čem tenhle americký snímek vlastně je.

Co se děje?

Přiznám se začátek jsem nesledoval s plnou pozorností, i když musím uznat, že vizuální podoba scén dovede zaujmout. Alespoň na chvilku. Ale pak jsem najednou uslyšel slovo, které na mě funguje jako magická formulka – hned si mě pro sebe upoutá. Tím slovem je „Necronomicon“. Ano, ta kniha se zde objevuje, a rovnou v jedné z nejhorších podob, co jsem ve filmu viděl.

Těžko říct...

„Necronomicon“ zde vypadá jako čarodějnická příručka, kterou si někdo nechal profesionálně svázat. Pěkné... ne, vlastně nepěkné. Ale v pohodě, je tu důležitý pouze pro to, aby se objevily tři čarodějnice, které následně mají ovládnout natáčení filmu, jež probíhalo v domě, kde dříve žily. Bohužel štáb narazil na „Necronomicon“ a udělal něco, co neměl. A čarodějnice jsou znovu na světě.

Břitva?

Asi by se dalo říct, že pak následuje něco jako boj o život, ale rozhodně to není boj, který by prezentoval něco napínavého. Herecké obsazení není nezajímavé, ale jejich schopnosti jsou tristní a moc dobře se na jejich snažení nekouká. Prostě banda nepříliš známých herců ve filmu, který se bojí ukázat cokoli drsnějšího a navíc má k ruce tragické digitální triky, které ho ještě více shazují.

Asi něco objeví.

Americký snímek „Reel Nightmare“ patří k těm, které ještě rádi zapomenete, protože v sobě nemají nic, co by vás dokázalo oslnit. Vlastně je to film, který možná zapomenete už rovnou během jeho sledování. Je to překvapivé, ale v dnešní době je prostě možné natočit cokoli, a tak se do éteru dostane i něco jako „Reel Nightmare“. Škoda sledovat, ale pokud už budete, zjistíte, co vídat nechcete.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář