Rejuvenatrix (1988)

60%
Chtěla být jen navždy mladá.

Rejuvenatrix

USA, 1988, 90 minut

 

Režie: Brian Thomas Jones

Scénář: Brian Thomas Jones a Simon Nuchtern

Hrají:

Vivian Lanko (Elizabeth Warren / Monstrum)

John MacKay (Dr. Gregory Ashton)

James Hogue (Wilhelm)

Katell Pleven (Dr. Stella Stone)

 

Každý máme nějaké velké přání, které je nesplnitelné. Například být tak nehorázně bohatý, že si budu moct dovolit cokoli, žít věčně, mít v posteli Scarlett Johansson, anebo třeba být věčně mlád. To poslední přání je právě i smyslem snímku „Rejuvenatrix“. A jak už to tak bývá, když máte podobné přání, většinou se musíte se zlou potázat, protože proti přirozenosti přírody se většinou jít nedá, alespoň ve filmu.

 Že prý bude výzkum sranda.

Elizabeth Warren je jednou z těch stárnoucích paniček, které se prostě nechtějí smířit s tím, že krása je pomíjivá věc, a tak chtějí věčnou krásu až do smrti. Vrásky nezastavíte, jenže ona se s tím nechce smířit. A tak si najme doktora, který by s jejím stárnutím měl něco udělat. Jasně, recept je jednoduchý – stačí vymyslet lektvar mládí. Vypadá to, že něco takového skutečně může existovat.

 Chtěla být pořád mladá a krásná.

Co všechno jste ochotni udělat pro dosažení svého snu? Jste ochotni využít látku, která není ozkoušena a doufat, že to bude dobré? Je vám přednější život, anebo jen nějaká pomíjivost? No, Elizabeth to má v hlavě srovnané a pro ni je rozhodně zásadní pomíjivost. Ale tak doktor říkal, že to bude dobré, že to bude v pořádku. A ono by to asi dobré bylo, pokud by látka, která by měla Elizabeth udržet mladou, nedošla.

 Nakonec se jí to povedlo.

„Rejuvenatrix“ je pak v podstatě klasickým frankensteinovským snímkem, kdy doktor chce vytvořit objev, který by mohl znamenat velký pokrok ve vědě, ale ve skutečnosti vytvoří monstrum, které dovede jen ničit. Jenže tady je rozdíl v tom, že monstrum zde nebylo jako nemyslící tvor, který nechtěl svůj osud, ale jako člověk, který si svůj osud vybral bez ohledu na následky.

 Více méně.

Snímek „Rejuvenatrix“ je primárně snímkem trashovým, takže jsou zde naprosto výborné a hnusné triky, kdy stříká krev a všemožný další hnus, uráží se hlavy a především je zde nádherná – a odporná – maska Elizabeth ve chvíli, kdy se proměnila. Tohle je ozdoba filmu, který ale má i nějaké to poselství, jež je sice poměrně jasné, ale i tak docela funguje. Trashová příjemnost.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář