Replace (2017)

60%
Když se jí na kůži udělá takový divný povlak, začíná to být divné.

Replace

Německo, Kanada, 2017, 101 minut

 

Režie: Norbert Keil

Scénář: Norbert Keil, Richard Stanley, Scarlett Amaris a Bernd Strack

Hrají:

Rebecca Forsythe (Kira Mabon)

Lucie Aron (Sophia Demeraux)

Barbara Crampton (Dr. Rafaela Crober)

Sean Knopp (Jonas Swierczynski)

 

I když máte docela zajímavý scénář rozhodně to nemusí znamenat, že natočený snímek bude skutečně taková pecka, jak by být mohl, nebo jak byste si přáli. Bohužel tohle je i případ snímku „Replace“, který mě svým příběhem dokázal zaujmout, ale jeho ztvárnění není vždy tak dechberoucí, jak by si dobře napsaný scénář zasloužil. A to je škoda, protože tohle opravdu není špatné.

Hele, co mi upadlo.

Kira (Rebecca Forsythe) je mladá žena, která se jednoho rána probudí a zjistí, že má na ruce nějaké divné zranění, nebo to je snad vyrážka. To se jí moc nelíbí – komu by se líbilo, když se mu na těle objeví něco hodně divného a bolestivého – a tak se rozhodne že to chce řešit lékařsky. Velmi rozumné řešení. Jenže jak to tak vypadá, doktorka nemá pro Kiru zrovna nejlepší zprávy.

To bude v pořádku.

Doktorka Rafaela Crober (Barbara Crampton) Kiře v podstatě řekne, že tohle je proces, jenž se zdá nezvratným. Jenže Kira se nevzdává a zjišťuje, že tohle by možná ještě šlo zastavit a celý proces zvrátit. Kira by zase mohla být mladá a krásná. Jenže by to chtěli kůži někoho jiného, krásnou mladou kůži, kterou by si Kira mohla navléknout. V tu chvíli začíná být Kira nebezpečná.

No, nevím...

Na snímku „Replace“ je celkem zajímavé, že se sice tváří celkem jednoduše, teda tak, že už je docela jasné, jak bude všechno probíhat, ale ono se nakonec ukáže, že nic tak jednoduché není, že je zde ještě jeden prvek, který dokáže diváka nakopnout a celkem mile překvapit. Jak říkám, scenáristicky je snímek dobře zvládnutý, jen způsobem, jakým je natočený, dovede sem tam nudit.

Ale jo, asi jo.

Německo-kanadský snímek „Replace“ se snaží o to, aby zaujal i obrazově, ale právě obraz není zrovna velkou doménou tohoto filmu, spíše se jedná o něco, co dojem kazí. A to spolu s hereckým provedením, které je takové unylé, pomalu se vlekoucí, nijaké. Scénář zachraňuje dojem a dává filmu „Replace“ přece jen něco navíc, proč na něj stojí za to kouknout. Rozhodně bych se toho nebál.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (vědci)


Přidat komentář