Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

40%
Doufám, že se série "Resident Evil" konečně uzavřela.

Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil: The Final Chapter

Francie, Německo, Kanada, Austrálie, 2016, 106 minut

 

Režie: Paul W. S. Anderson

Scénář: Paul W. S. Anderson

Hrají:

Milla Jovovich (Alice / Alicia Marcus)

Iain Glen (Dr. Isaacs)

Ali Larter (Claire Redfield)

Shawn Roberts (Wesker)

 

Že bychom se konečně dočkali posledního dílu? Osobně doufám, že ano, protože tohle už je natahovaná kaše a já jsem si snímek nijak moc neužíval. Sice bylo fajn se zase podívat do „Resident Evil“ světa, najít zde nějaké odpovědi, ale celkově mě ten průběh moc nenadchl. Snaha napodobit vizuál hry „Fallout“ a dynamiku posledního filmu ze série „Šílený Max“ se prostě nepodařilo.

 Milla už toho má plné kecky.

Hned od začátku se jede v pořádném tempu. Setkává se s Millou, která se tváří jako jediná přeživší. Washington je v troskách, ale vypadá to, že na monstra zde prostor ještě je. První souboj je docela nařachaný s tím, že je hodně rychlý. A vy si uvědomíte, že je až moc rychlý. Akce, hlavně díky střihu, je zběsilá až zbytečně moc. Je to v takovém tempu, že vlastně nic z akce neuvidíte. Mnohdy doslova.

 Jako čertík z krabičky.

Milla má za úkol konečně zničit Umbrellu. Racoon City je jejím cílem a není jedinou, kdo tam míří. Doktor Isaacs je pořád naživu. A prahne po Alici. Do Raccoon City ale běží i armáda nakažených. Je to.... no vlastně je to docela nelogická nuda, kde prostě nefungují jednotlivé prvky, nefungují motivace, je to děsně šroubované s jediným cílem – aby to bylo na efekt. Člověk si ještě rád vzpomene na zmiňovaného „Šíleného Maxe“, který tohle dovedl prezentovat skvěle.

 Zpátky na místě činu.

Paul W. S. Anderson se pokusil spojit příběh všech dílů do jednoho celku tak, aby to všechno tak nějak dávalo smysl. Tohle se mu i povedlo. Také se mu povedlo udělat ve filmu pár lekaček, které s vámi zamávají. Hlavně proto, že zvuk byl alespoň při našem promítání tak nahlas, až z těch úderů při lekačkách skoro bolely uši. Ale jinak jen efekt, efekt, efekt. Nejhorší ale je, že ten finální dojem není dobrý.

 Parta vypadá pořád podobně.

Nejvíce mi na snímku „Resident Evil: Poslední kapitola“ vadily akční scény, z kterých jsem prostě nic neměl. Takhle blbě natočené akční scény jsem dlouho neviděl. Já nepotřebuji tři střihy za vteřinu, já chci vidět, co postavy dělají, jak se perou, chci vidět skvělou choreografii, která se tímhle příšerně eliminovala. Asi se nedal čekat velký film, ale z hlediska akčního je tohle průser.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář