Riddle (2013)

30%
Val Kilmer si zde sice moc nezahrál, ale stejně je tím nejsvětlejším na celém filmu. Možná ještě úvod mohl zaujmout.

Riddle

USA, 2013, 100 minut

 

Režie: John O. Hartman a Nicholas Mross

Scénář: Brian Hartman, John O. Hartman, Nicholas Mross a Cole Stamm

Hrají:

Elisabeth Harnois (Holly Teller)

Val Kilmer (Šerif Richards)

Diora Baird (Amber Richards)

Ryan Malgarini (Nathan Teller)

 

Pokud byste si mysleli, že se snímek jmenuje „Riddle“ proto, že postavy budou muset řešit nějaký zapeklitý případ, nějaké hádanky, které se jim budou snažit zavařit mozkové závity, nebo se o to dokonce pokusí u diváků, tak v tom případě budete celkem zklamáni. Riddle je městečko, a i když se film názvem snaží o určitý dvojsmysl, skutečně nečekejte nějakou zapeklitou podívanou, která je promyšlená do posledního detailu. Tohle je naprosto obyčejný film, který na začátku zaujme a pak naprosto odpadne.

Jaký je asi jejich vztah?

Holly má brášku, který je mírně retardovaný, což samozřejmě vede k tomu, že v americké škole musí být tím, kdo je utlačovaný a šikanovaný. Ale to je v pohodě, tak to v Americe chodí naprosto normálně. Sice se na to každou chvíli upozorňuje, ale šikana je nakonec něco normálního. Smutné. Nathan je tedy terčem... no, vtípky to nejsou, tak spíš agrese. Jednou to zajde daleko. Vlastně o nic nejde. Dva kluci ho vezmou na projížďku autem, trochu blbnou, Nathan se pomočí, a když zastaví na benzínce, aby si došel na záchod, což je mírně paradoxní, když už potřebu vlastně vykonal, z toho záchodu zmizí. Co teď?

Kam chlapce vezou?

Holly je z toho dost vyndaná a zdá se, že to nikoho jiného moc netrápí. Šerif je celkem v klidu a spíš ho to otravuje, ale Holly je tak neodbytná, že zburcuje šerifovu dceru, ty dva maníky, co jim Nathan zmizel, a sami se vydávají pátrat. Jako ostřílení detektivové sice nejednají, ale jako banda čtyř idiotů fungují dobře. Hudba se snaží vštípit dojem, že jde vlastně o něco velkého, ale ten příběh je tak skutečně průhledný a nudný, že to už nikdo nezachrání. Ani ty veselé a radostné obličeje na konci.

Pořád chce hrát. Cokoli..

Val Kilmer nám trochu zhubnul, ale je to asi tak, když přijde tlustý chlapík ze školy a shodí ze sebe batoh s učením, nebo s trávou, nebo co v něm má. Naštěstí se kamera a koneckonců ani příběh na šerifa v Kilmerově podání moc nesoustředí a on je spíše tím jménem, které by mělo trochu udělat dojem. Vzhledem k tomu, že v současné podobě ho žádná áčková produkce chtít nebude, tak zas jeho jméno takovou váhu nemá. Trochu mě to mrzí, protože kdyby ten pitomec zhubnul, pořád má co nabídnout.

Kdo je teda vlastně v zajetí?

„Riddle“ není z těch filmů, u kterých se vám chce křičet, jak moc je to špatné, ale je to jednoduše velmi podprůměrný snímek. Jeho podprůměrnost vyplývá z toho, že nemá absolutně žádný tah na bránu. Nějaká atmosféra, té se tvůrci asi báli, že by se jim mohla vymknout z rukou, a tak na ni raději rezignovali. A záporáci? Tak v sousedství mám podobné lidi a jde z nich trochu větší strach.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (béčka, mučení, děti)


Přidat komentář