Riti, magie nere e segrete orge nel trecento... (1973)

60%
Jo, ty rituály v tom 14. století, to byla věc. Škoda, že se film nedá moc pochopit.

Riti, magie nere e segrete orge nel trecento...

Itálie, 1973, 98 minut

 

Režie: Renato Polselli

Scénář: Renato Polselli

Hrají:

Mickey Hargitay (Jack Nelson)

Rita Calderoni (Isabella / Laureen)

Raul Lovecchio (Okultista)

Christa Barrymore (Christa)

 

Jestli máte rádi obnažené ženy, ale porno už je na vás trochu moc nebo ho dokonce odsuzujete – nevím proč – tak je snímek „Riti, magie nere e segrete orge nel trecento...“ přesně pro vás. Název snímku by se dal přeložit jako „Rituály, černá magie a tajné orgie čtrnáctého století...“. S filmem totiž získáváte pocit, že opravdu o nic moc jiného než ty nahotinky nejde, protože v příběhu, pokud zde nějaký vůbec je, se budete pěkně ztrácet.

 S takovou dírou v těle se blbě žije.

I když se to po několika minutách a vlastně ani po zhlédnutí celého filmu nemusí jevit, ten příběh tu opravdu je a celou dobu je možné ho sledovat. Skáče se zde v čase a to prolínání časů není úplně jasné, ale základem je to, že zde existuje kult, který se snaží oživit svou bohyni, Isabellu. To se může podařit jen v případě, že získají krev panen. Naštěstí právě skupina panen míří do míst, kde má ke znovuoživení dojít.

 Jasně, že si každý sáhne.

Panny bychom měli. Jsou to celkem pohledné Italky, které se všechny pyšní tím, že mají přírodní prsa. Na svou dobu celkem normální, dnes téměř zázrak nevidět ve filmu nějakou uměle vylepšenou. Kromě krasavic je tu ještě spousta chlapů, kteří se do nich chtějí zakousnout. Někteří doslova, jiní si to prostě chtějí jen rozdat. Ti, co tak chtějí učinit doslova, jsou upíři, ne kanibalové. To jsou právě členové řádu Isabelly.

 Čáry, máry, pod kočáry!

Sledovat ten příběh nemá moc smysl, protože nebudete tušit, co se kdy odehrává, kde se to odehrává, anebo kdo jsou vlastně postavy, které sledujete, jestli koukáte na sen, představu anebo něco, co se opravdu děje. Když ale tohle přijmete, když si na tu podivnou hru zvyknete, vlastně vám to ani nebude vadit, protože to je docela zajímavé prezentování lidského chtíče, touhy ovládat a také lidské hlouposti. Je to obrazové a zaměřeno na smyslnost, ale určitým způsobem to funguje.

 Chtějí její krev? Nebo ji zabít?

Skutečnost, že snímku „Riti, magie nere e segrete orge nel trecento...“ chybí nějaká přehlednost, že ta dějová linka se ztrácí, může být celkem velkým problémem pro některé diváky, kteří prostě nebudou mít zájem se na něco takového koukat. Musím ale říct, že mě tohle tentokrát nevadilo a prostě jsem si užíval to, co jsem viděl. Je to pořád ještě eroticky jemnější, ale ten chtíč tu zajímavě probublává.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (upíři, gore, mučení)


Přidat komentář