Rituál (2002)

25%
Tenhle rituál se moc nepovedl.

Rituál

Ritual

USA, 2002, 99 minut

 

Režie: Avi Nesher

Scénář: Inez Wallace, Rob Cohen a Avi Nesher podle původního scénáře Curta Siodmaka a Ardela Wraye

Hrají:

Jennifer Grey (Dr. Alice Dodgson)

Craig Sheffer (Paul Claybourne)

Daniel Lapaine (Wesley Claybourne)

Kristen Wilson (Caro Lamb)

 

Jennifer Grey se proslavila hlavně svou rolí ve filmu „Hříšný tanec“, ale jak můžete zjistit i z jiných televizních a filmových děl, snažila se hrát i jinde. Jenže role Baby je s ní natolik spojená, že si ji ani jinak nedovedete představit. Přesto můžete Jennifer Grey najít ve filmu „Rituál“ jako hlavní postavu, a to jako doktorku Alice Dodgson, která má tu smůlu, že se zaplete s velmi nebezpečnými lidmi.

 Hezké ženy nechybí.

Snímek „Rituál“ je v podstatě remakem filmu „Putovala jsem se Zombií“, což je hororová legenda. „Rituál“ byl natočen jako „Tales from the Crypt Presents“, aby tu byla nějaký mírně vyšší šance na to, že si filmu někdo všimne. Jenže on si takový film, který v tomhle případě uvidíte, ani moc té skutečně výrazné pozornosti nezaslouží, protože se jedná o remake skutečně špatný, ale on je to celkově špatný film.

 Castingově trochu průzračné.

Alice Dodgson je jednou z těch doktorek, které udělají všechno, aby své pacienty zachránily. V tomhle případě je to „všechno“ skutečnost, že pacientce, která už nemá jinou možnost, podá experimentální léčbu, která není schválena, ale která by jí mohla pomoct. Učiní tak bez souhlasu vedení. Pacientka umře, nikoli vinou doktorky, ale vedení se rozhodne, že je třeba Alice pozastavit činnost minimálně na dva roky.

 Snad to není Tim Curry!

Jenže Alice není z těch, které se budou kopat do prdele, a tak vymýšlí, kde by se upíchla. To ji zavede na jamajský ostrov, kde má pomoct jednomu případu, muži, který si o sobě myslí, že je zombie, což v tomhle smyslu znamená, že má pocit, jako kdyby ho někdo ovládal. Dokáže Alice najít ten správný lék? Anebo je všechno úplně jinak? Jen dvě otázky, na které vás nebude zajímat odpověď.

 Nebezpečná situace.

Snímek „Rituál“ je takovou hodně levnou a lehkou „hororovou“ zábavou. Dobře, hororové to moc není a ani zdaleka to nemá atmosféru původního filmu. Film se snaží být trochu sexy, což se i daří, ale nejde pořádně ani přes prsa. Jennifer Grey pro mě popravdě snímek trochu zachraňuje, protože mě baví se na ni koukat. Finále už je ale trochu divácky kruté a minutu před koncem se vyplatí vypnout.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář