Robert Reborn (2019)

5%
Fakt už je to pátý díl v sérii... Neuvěřitelné. hlavně to, jak je to špatné.

Robert Reborn

Velká Británie, 2019, 85 minut

 

Režie: Andrew Jones

Scénář: Andrew Jones

Hrají:

Rahel Kapsaski

Dennis Farrin

Lee Bane

John R. Walker

 

Vzhledem k tomu, že opravdu nemám v úmyslu podporovat sérii, která mi přijde nesmyslná a především tristní v tom, jaké je její celkové provedení – mimochodem tohle už je pátý díl, pátý! – tak prostě musím jít s hodnocením nízko. Přitom se nejedná o sérii, která by měla být na první pohled špatná, dalo by se z ní něco vytřískat, ale to by si Andrew Joness těmi nápady musel trochu hrát.

Hnusné loutky.

Základ nemá vyloženě špatný. Má tu loutkáře, má tu děsivé loutky – ty jsou mimochodem pro potřeby hororu skutečně parádní a dovedou vzbudit strach – má tu nacisty, nebo v tomhle případě komunisty, ale ani na takových základech nedokáže Andrew Jones vystavět příběh, který by fungoval. Mimochodem především proto, že je limitován financemi, ale ve scénáři to ignoruje.

Fakt hnusné loutky.

O co jde ve snímku „Robert Reborn“? Jednoduše o to, že se Hračkář (uváděn jako Toymaker) dostal do Sovětského svazu, kde si ho někdo vyhmátnul. Nejprve to vypadá nevinně, že má nejspíš jenom obdivovatele, ale pak se k němu dostane i armáda, která rozhodně bude chtít využít jeho schopnost oživovat neživé předměty. Tohle by se Stalinovi v roce 1951 mohlo hodit, to ještě nebyl vyloženě těsně před smrtí.

Asi na něj kouká loutka.

Zásadní by měla být scéna v letadle, kde se loutky konečně dostávají trochu na scénu a do pohybu. Jsou tu rovnou tři, ale scény s nimi jsou tragické, v podstatě bez pohybu, bez toho, aby kamera zabrala něco, co by bylo byť jen trochu zajímavé. Jasně, je to levný film, má svoje omezení, ale tak ať si Andrew Jones točí procházky parkem a ne horor s loutkami, které chcete vidět v akci a nejen blbě civět.

I lidi tam hrajou.

Britský horor „Robert Reborn“ je ukázkou toho, že když jsou filmy hodně levné je jich možné točit hodně a vytvořit sérii, která nemůže skoro nikoho bavit, ale dostane se až k pátému dílu. A je otázkou, jestli se u něj skončí. Andrew Jones má nadšení, ale to je tak všechno, co má, protože talent na horory mu shůry dán nebyl. „Robert Reborn“ jako horor ani jako film nemá co nabídnout.

 

Hodnocení: 5 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář