Roboshark (2015)

45%
Jeden robotický delfín... vlastně žralok.

Roboshark

Bulharsko, Kanada, 2015, 90 minut

 

Režie: Jeffery Scott Lando

Scénář: Jeffery Scott Lando a Phillip J. Roth

Hrají:

Alexis Peterman (Trish)

Matt Rippy (Rick)

Nigel Barber (Admirál Black)

Vanessa Grasse (Melody)

 

Už jste si asi zvykli, že když dojde v současné době na nějaké to béčko, kde je v hlavní roli monstrum a je to americká produkce, název je většinou jasný. Buď je to pojmenování toho monstra anebo je to ve stylu „Monstrum vs. Jiné Monstrum“. V případě snímku „Roboshark“ se jedná o první variantu, která navíc skutečně říká všechno zásadní o tom, co za monstrum se ve filmu objeví.

 Jede se za trhákem!

Ano, v hlavní roli bude robotický žralok, anebo něco, co by se tomu chtělo hodně podobat. Problém je hned s designem, protože ten až příliš jasně ukazuje, že triky prostě nejsou vždy na dobré úrovni, naopak, u těchhle levných filmů je to spíše zázrak, když jsou triky dobré. No a tak dostáváte takovou uhlazenou rybu, která chvílemi vypadá spíše jako delfín než jako žralok.

 Hlavně kameru dobře nastavit.

Jak už to tak ale bývá, nejde nutně jenom o to, jaké je monstrum, ale jde také o to, jaké jsou postavy. A ano, ani to není silnou stránkou těchto filmů, od kterých přece jen očekáváte trochu té nablblosti, někdy více, někdy méně. Snímku „Roboshark“ se tohle docela podařilo vyvážit a není nablblosti tolik, aby vás jí film dovedl otrávit, je jí tolik, aby to místy bylo i trochu vtipné.

 A je tady!

Roboshark je potvora, která má tedy relativní podobu žraloka, nějak se dostala do vodovodního systému a je na lidech od armády, ale i na civilistech, aby se jí zbavili a zachránili město Seattle před nějakou větší zkázou. Je to klasika, kde je z monstra vidět skutečně málo a hlavně jde o to, jak se mezi sebou konfrontují lidské postavy. Což je místy sranda.

 Divnodelfín!

Film „Roboshark“ se ale vůbec nebere vážně, jak dá několikrát jasně vědět tím, že v podstatě mluví k divákovi. Je to takové malé oživení jinak spíše podprůměrného snímku, který je relativně klasickou ukázkou současné podoby amerického monster béčka. Ale i když je tohle spíše podprůměrné, nemůžu si pomoct, mě to docela baví. Jednoduché, nenáročné, odlehčené, prostě člověk nemusí přemýšlet.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (příšery, zvířata)


Přidat komentář