Rockabilly Zombie Weekend (2013)

20%
Rockové to moc není a zábavné také ne.

Rockabilly Zombie Weekend

USA, 2013, 88 minut

 

Režie: Jaime Velez Soto

Scénář: Tammy Bennett

Hrají:

J. LaRose (Curtis)

Christina Bach (Becky)

Jimmy Dempster (Rockabilly)

Jayvo Scott (Joe)

 

Když už člověk neví, jak by se postavil k zombie tématu, tak je potřeba se alespoň pokusit o něco, co bude originální, nebo bude trochu jiné. Ono to ani jinak nejde, protože na zombie tématiku už toho bylo natočeno tolik, že alespoň trochu jiný přístup je naprosto nezbytností. Pokud chybí, vede to k tomu, že dílo přestává mít smysl. Docela mi imponuje, že se tvůrci filmu „Rockabilly Zombie Weekend“ alespoň v jednom ohledu rozhodli, že trochu originální budou.

 Tak trochu jiná glory hole.

Co je na snímku „Rockabilly Zombie Weekend“ tak originálního? Tak ono to v zásadě není nic objevné a je to prvek, který je v názvu. Prostě je zaměřeno na rockery a lidi, co chodí na rockové koncerty. A to je všechno. Jak říkám, opravdu toho není mnoho a s tímto prvkem jakákoli originalita končí. Pak už jde jenom o to, že se odvíjí poměrně tradiční survival se zombie.

 Kdo pustil tu dechovku?! Vždyť ho to zabilo!

Ten příběh je jednoduchý. Ocitáme se na něčem, co by se asi dalo nazvat rockovou svatbou, i když ve skutečnosti to vypadá jako venkovská veselka, kde se ocitli lidi, kteří nejsou úplně tradičně oblečení. Teda minimálně na svatbu. Mluví drsně a poslouchají rockovou muziku. No, a to je vlastně celý základ. Pak už se jenom čeká na to, kdy se zombie objeví a kdo všechno z toho vyvázne, nebo nevyvázne.

 Správní rockeři nejí jenom netopýry.

Nečekejte naprosto nic překvapivého, nečekejte ani skvělé gore, jen nějakou snahu o to, aby film místy vypadal docela brutálně. Postavy se na začátku snaží být vtipné, ženské zakrývají méně, než ukazují, ale tohle už je prostě tak ohrané, že ani ta rocková tématika to moc nezachrání. „Rockabilly Zombie Weekend“ je prostě jen další zombie snímek, který v konečném důsledku naprosto ničím nevyniká. Jen to herectví není až tak špatné, je prostě jenom špatné.

 Baba a bourák, jak jinak.

„Rockabilly Zombie Weekend“ je tak nakonec opravdu jen klasickým zombie hororem, který variuje mezi komedií a dramatem, kdy nakonec se přece jen rozhodne pro drama. Úvod je k ničemu, protože ty postavy ve skutečnosti ani poznat nechcete, nestojí za to. A tak se vlastně jenom pokračuje v tom, že se degraduje subžánr zombie příběhů, který mám osobně rád, ale na který se už moc koukat nedá.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář