Rogue River (2012)

40%
Ukázkově nudný snímek, který nemá šanci zaujmout ničím jiným, než herečkou v hlavní roli. A je to škoda, právě herecké výkony filmu zpočátku dodávaly jistý potenciál.

 

Rogue River

USA, 2012, 78 min

 

Režie: Jourdan McClure

Scénář: Kevin Haskin, Ryan Finnerty

Hrají:

Michelle Page (Mara)

Michael Cudlitz (Sheriff Boyd)

Lucinda Jenney (Lea)

Bill Moseley (Jon)

 

„Rogue River“ je zcela běžný exploitation, kterých je natočeno ohromné množství, a tento bohužel zapadne do tak široké škatulky „šedivý průměr.“ Začínám mít pocit, že raději koukám na úplné odpady, než na průměrné filmy. Sice si občas při sledování chci vypíchnout oči nebo ukousat nohu, abych děsivý zážitek přežil, ale odpadní filmy vyvolají aspoň nějaké emoce, ať už pobavení nebo nenávist. Pořád je to lepší než nuda a šeď průměrných filmů, kdy tlačím hodiny očima.

Tady ještě potrhlá rodinka vypadá převelice sympaticky.

„Rogue River“ je přesně ten nudný průměrný snímek, u kterého jsem se i při kraťoučké stopáži málem ukousal nudou. Námět je ohraný neuvěřitelným způsobem, gore tu není skoro žádné, vynálezavá smrt tu jedna sice je, ale je trapná a autor scénáře je zcela bezpochyby přinejmenším slabomyslný. Co „Rogue River“ drží nad vodou, jsou slušné herecké výkony, musím vypíchnout hlavně Michelle Page. Ovšem ani zbytek herců není k zahození, potrhlá rodinka, která Michelle Page aka Maru unese a pokusí se jí „adoptovat,“ je obsazená slušně.

Detailních záběru na koukatelnou tvář Michelle Page je zde víc než dost.

Po krátkém rozjezdu, který kvituji s povděkem, jsem díky „umlčení“ Mary pomocí horké vody čekal po zbytek stopáže pořádný nášup. A ten se, nevím proč, nekoná. Jak jsem zmiňoval již výše, scénárista je asi slabomyslný. Důvod je jednoduchý, začátek filmu má i potenciál, ale to je poté ve zbytku stopáže zabito způsobem naprosto nevídaným. Po scéně s rychlovarnou konvicí a hlasivkami se už koná jen pofidérní sex, udušení popelem mrtvého otce a rádobyšokující konec, který je ale akorát otravný a pouze se snaží poukázat na to, že ani Mara asi není zcela normální.

Jak dokáže člověka změnit účes.

Závěrečná pasáž po útěku z domu je tak neuvěřitelně špatná, že ji raději nebudu víc komentovat, na to bych neměl slušných slov. „Rogue River“ není ani jednohubka na ospalé nedělní odpoledne, na snímek zapomenete pravděpodobně ještě předtím, než skončí závěrečné titulky. Přesto to nemohu bez milosti uvrhnout do pekla odpadu, na který nemá cenu koukat. Michelle Page se sice nesvlékne, ale kouká se na ni dobře, navíc kameraman se v jejím obličeji zjevně vyžíval, takže detailních záběrů je až až. Po řemeslné stránce toho také nemohu zas tolik vytknout, bohužel ani sebelepší režisér, kameraman nebo střihač z absolutně nemožného scénáře nic moc úchvatného nevytluče.

"Adoptovaná" Mara.

Nezbývá mi nic jiného, než říci „průměr!,“ smířit se s tím, že takových ještě uvidím mnoho a rovnou doporučit spíše než „Rogue River“ film z roku 2008 s krásným názvem „Mamka & taťka.“ Námět prakticky stejný, zpracování mnohem lepší a poučení pro děti také stejné: nenastupujte do auta k cizím lidem.

 

Hodnocení: 40%

Hororové filmy


Přidat komentář