Shojo no harawata (1986)

60%
Japonské modelky, úchylní fotografové a jedno monstrum v lesích.

Shojo no harawata

Japonsko, 1986, 72 minut

 

Režie: Kazuo 'Gaira' Komizu

Scénář: Kazuo 'Gaira' Komizu

Hrají:

Saeko Kizuki (Rei)

Naomi Hagio (Kazuyo)

Megumi Kawashima (Kei)

Osamu Tsuruoka (Itomura)

 

Japonská šílenost? Možná tak trochu. Ale tohle je primárně japonská úchylárna, kdy se o porno nejedná v podstatě jen proto, že kamera nejede na detaily a pokud už by zde náhodou mohlo být něco vidět, tak je to rozmazáno. Také vás cenzura takovým způsobem točí? Vždyť se tyhle filmy natáčí pro dospělé, jak ty by to mohlo ještě více zkazit? A že by se na to mohly dívat děti? Ty se mohou dívat i na horší věci...

 Holky, bude sranda.

Já mám japonskou podivnost rád, protože jsou prostě jiní a nebojí se. Tedy až na tu cenzuru, která jim vyznění některých filmů a hlavně záběrů v nich docela kazí. Snímek „Shojo no harawata“, který je někdy uváděn také jako „Entrails of a Virgin“ anebo „Guts of a Virgin“, je spíše pro silné povahy, protože už od začátku je zaměřováno na sexuální násilí vůči ženám. Takové násilí neschvaluji, ale film je prostředek, jak ukázat, že i toho jsou muži schopni.

 Fotky budou pěkné.

V hlavní roli máme tři modelky a tři fotografky. Asi je jasné, kdo bude v roli znásilňovaných. Společně je tahle šestice na focení v lesích, kde si pronajali větší chatu. Večer si vyprávějí různé historky, hrají divné hry, je zde přítmí, no a chlapíkům se zachce trochu toho sexu, v některém případě dokonce sexu panenského, tedy z pohledu ženy. Scény znásilnění nejsou vyloženě hnusné, spíše vyznívají díky nadrženým Japoncům jako nepříjemně slizké.

 Hlavně si zašukat.

Mužské postavy nemají zrovna moc velkou úctu k ženám, takže si je rozhodně nezamilujete, ale to je dobře, protože on je tu ještě jeden zásadní prvek – v lesích je něco, co se vydalo právě k chatě, aby zabíjelo, nějaké monstrum z lesů, které má obrovský penis. Směska slasheru, survivalu a bizarního šílenství může začít. Tady už je poetika filmu tak pokroucená, že na to prostě musíte mít náturu.

 Jak se bude tvářit, až po něm něco půjde?

Film „Shojo no harawata“ není vyloženě odporný, je vyloženě bizarní a musím se přiznat, že se mi líbily některé nápady, které se zde objevily. Ne proto, že by to bylo pěkné, ale že to jsou prvky, které vás prostě nenapadnou, na které musíte mít trochu posunuté myšlení. A já tuhle originalitu prostě obdivuji. Jsou to šílenci, kteří zacházejí o něco dál, ale dokud to není skutečný snuff, je to přijatelné.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (slasher, příšery, mučení, survival)


Přidat komentář