Run! Bitch Run! (2009)

60%
Tak asi utíkala, ale pak se vrátila, aby je všechny dodělala.

Run! Bitch Run!

USA, 2009, 90 minut

 

Režie: Joseph Guzman

Scénář: Robert James Hayes II a Joseph Guzman

Hrají:

Ivet Corvea (Marla)

Cheryl Lyone (Catherine)

John Winscher (Clint)

Peter Taho (Lobo)

 

Když nic jiného, je na co koukat. O snímku „Run! Bitch Run!“ je tohle možné říct. Nejedná se o film, který by měl jakékoli áčkové ambice. Ví o sobě, že se jedná o béčko, ví o sobě, že není technicky nijak kvalitní, ale dovede prodat to, o čem je. Je to revenge snímek, kde je hlavní postavou žena, která se chce pomstít. Tohle je hodně otřepané, ale zase se musí říct, že to většinou funguje.

Frajeři...

Dvě mladé dívky Catharine (Cheryl Lyone) a Rebecca (Christina DeRosa) jsou dvě milé dívky, které vám zaklepou na dveře, aby dál šířily tu milou katolickou víru, která jim dává naději na spasení. Ale bude tahle víra fungovat i ve chvíli, kdy zaklepou na dveře, za nimiž žije skupina zvrhlíků, která si dívky pěkně podá, skupina, které není nic svaté, ani nevinnost dívek?

Nebyl dobrý nápad si tam lehat.

Catharine se asle nechce sířit s tím, co se jí stalo, a tak se rozhodne, že je potřeba se pomstít. A její cesta za pomstou rozhodně není nic pěkného na pohled. Jsou zde scény, které jsou v tomhle směru opravdu nápadité a nutno říct, že celkem zdařile provedené. Přesně víte, co se v které scéně děje a většinou i velmi dobře vidíte, co se stalo. A ne, není to pěkný pohled, což je jenom dobře. Takhle to být mělo.

Odvážný snímek je.

Na filmu „Run! Bitch Run!“ je pěkné to, že tvůrci přesně věděli, co chtějí natočit. Takový pěkně slizký, špinavý kousek, který se nebude bát ukazovat násilí a ani nahotu. Jasně, není to porno, to zase ne, ale těch nahotinek tu uvidíte dost a hezky se na ně kouká. Většinou tu není nic umělého, což prostě dovedu ocenit. A zrovna film jako „Run! Bitch Run!“ na tomhle prostě stojí.

A ženy jsou zde nebezpečné.

Americký snímek „Run! Bitch Run!“ je ukázkou toho, že tvůrci přesně věděli, co chtějí natočit, a tomu přizpůsobili svou snahu. A vyšlo jim to. Natočili revenge snímek, který má ducha 70. let, není na první pohled vizuálně kvalitní, ale jinak má všechny atributy toho, co divák očekává. A je to pěkně krvavé. Tady dostanete, co máte dostat. Tvůrci vám dali, co chtěli a uměli si s tím poradit.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (gore, mučení)


Přidat komentář