Run Like Hell (2014)

50%
Přežijí oběti, anebo jejich věznitelé?

Run Like Hell

USA, 2014, 80 minut

 

Režie: James Thomas

Scénář: Canyon Prince, Joseph Schnaudt a James Thomas

Hrají:

Dave Finn (Dan)

Canyon Prince (Luke)

Robyn Buck (Maggie)

Tamara Carey (Samantha)

 

Začíná to celkem klasicky. Snímek „Run Like Hell“ není v tomhle ohledu nějak moc originální. Skupina mladých lidí jede na dovolenou kamsi do amerických pustin, kde se zastaví v oblasti, v níž chcípl pes a zůstalo jenom několik málo starousedlíků. Samozřejmě, že je něco zdrží. Třeba to, že jejich auto záhadně zmizí a není k nalezení. Naštěstí se do hledání pustí policie.

 Jen střílej, střílej...

Obyvatelé místních usedlostí jsou ale naštěstí velmi příjemní lidé, kteří rádi nabídnou svůj vlastní domov, aby se cestovatelé bez automobilu měli kde vyspat a mohli všechno řešit další den. Jenže jak se ukáže, další den začíná trochu jinak, než jak by si představovali. Člověk se rozhodně nechce probudit svázaný, navíc v cizím prostředí, kde na vás už najednou nekoukají až tak přátelsky. Anebo jsou familiární až moc.

 Taky střílej.

Takže ano, nedojde na nic jiného než na to, že skupina je uvězněna a má být mučena a pak snědena. Jenže únoscům se to trochu vymkne a dvojice mladíků se osvobodí a jednoho z věznitelů zabije. Nečeká nás teda ani tak moc torture porn jako survival, kdy o život zde budou bojovat všichni, ale jasně, především jde o to, aby skupina vedená šíleným venkovským kanibalem byla poražena městskými hejsky.

 Za jak dlouho bude od krve?

Film je celkem drsný, i když triky nejsou nutně nějak explicitní, zase tak moc gory to není, i když fotografie z filmu nevypadají špatně. Díky tomu, že se dějově jedná o celkem jednoduchý survival, tak film nemá moc prostoru k tomu, aby vás urazil, ani nechce, spíše se má jednat o akčnější jízdu, kde umírá celkem velké množství lidí, a je jen na vás, jestli fandíte té nebo oné straně.

 Tracheostomie na venkově?

Musím říct, že i když má „Run Like Hell“ jasnou dějovou kostru, docela mě to bavilo. Pro mě je tohle film, který si v tom svém žánru sáhne na průměr. Není v ničem moc objevný, není v ničem moc překvapivý, ale to, co má prezentovat, prezentuje docela dobře a drsně. Navíc přesila venkovanů proti obětem je zajímavá a je otázkou, jestli se z toho městští nějak dovedou dostat. Za mě OK.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář