Sacrilege (2017)

35%
Raději nekupujte nic, co byste sami nechtěli. Anebo co nechce někdo jiný.

Sacrilege

USA, 2017, 96 minut

 

Režie: Paul Catalanotto

Scénář: Mary Nguyen Catalanotto, Paul Catalanotto a Mark Twain Williams

Hrají:

Kim Baptiste (Dr. Harris)

Megan Few (Samantha)

Jenn Foreman (Jessica)

Chad Graham (Carl)

 

Když se dostanete k nějakému výprodeji, je moje rada celkem jednoduchá. Nic si zde nekupujte. Kromě toho, že se vám doma budou válet další krámy, které nikdo jiný nechtěl a které nejspíš nemají žádnou větší cenu, tak se také může stát, že se na sebe přivedete skutečně pořádnou pohromu, stejně jako to udělala Jessica, která v takovém výprodeji koupila hrací skříňku.

 Kdopak to volá?

Jessica navíc nekoupila skříňku pro sebe, ale pro svou kamarádku, aby jí měla co dát k narozeninám. To jsou takové ty danajské dary, které moc nechcete. Ale u skříňky je teprve na postavách, aby vlastně zjistili, co je na ní zlého, jestli je prokletá, anebo co se to k ní váže za temnou minulost. A že tam nějaká temná minulost skutečně nejspíš bude. Jako kdyby skříňka ovlivňovala chování osob.

 Co jsem to udělala?

Samozřejmě se to týká osob, které se dostanou do přímého kontaktu se skříňkou a vezmou si ji domů. Takže Jessice si může bát skoro jistá, že její kamarádka Samantha nebude mít dlouho klid. Budou ji děsit hrůzné představy, bude se měnit. Je až s podivem, kolik podobných filmů se v poslední době točí a jak se tvůrci snaží z tohohle tématu prokletých věcí ještě něco vytřískat.

 Uf, už jsem v klidu.

Moc už v tom očividně není, protože „Sacrilege“ je snímek, který nedokáže ničím překvapit a je tak ve svém průběhu celkem nudný. Skříňka se dostane k novému majiteli, tedy v tomto případě majitelce, ta na ni začne působit, Samantha se mění a začíná se chovat skutečně divně, což musí zaručeně skončit něčím hodně nepříjemným, ať už pro ni nebo pro nějaké její blízké. A k tou logicky dojde.

 Pořádný beďar.

Snímek „Sacrilege“ se v závěru docela i snaží o nějakou tu pointu, ať už je očekávaná, nebo ne. To je faktor, který musím alespoň trochu ocenit, protože je zde vysvětleno, jak se to všechno stalo. Je to trochu násilné, ale dá se to celkem normálně skousnout. Neposouvá to snímek do nějakých kvalitních výšin, ale dává mu to něco navíc, co z něj nedělá vyložený odpad.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář