Sader Ridge (2013)

20%
Tajemný psychologický horor, který je prostě nuda.

Sader Ridge

USA, 2013, 82 minut

 

Režie: Jeremy Berg

Scénář: Jeremy Berg, Matt Medisch a John Portanova

Hrají:

Trin Miller (Sam)

Brandon Anthony (Mark)

Andi Norris (Caitlin)

Josh Truax (Roman)

 

Snímků jako je „Sader Ridge“ najdete v hororovém žánru strašně moc a v poslední době se docela točí, protože tvůrci zjistili, že na ně vlastně ani moc nepotřebují peníze, že podobné psychologické horory je možné natočit bez toho, abyste nějaké peníze skutečně měli, protože trikově můžete zůstat hodně při zemi, no a pak už je to jen na hercích, jak svoje party zvládnou.

 Sedneme, pokecáme...

„Sader Ridge“ se nějakými velkými hereckými výkony netřpytí, spíše zůstává celkem při zemi, protože herci, kteří se zde objevují, jsou celkem fajn, ale rozhodně vám nedokážou, že i v nezávislém filmu jsou protagonisté, kteří jsou naprosto jedineční a kteří mají herecké schopnosti těch, kdo herectví studovali anebo mají možnost se mu nějakým způsobem více věnovat a pilovat ho.

 Seš v pohodě?

Konečně se dostávám k tomu, o čem vlastně snímek „Sader Ridge“ je. Jedná se o film, kde se skupina mladých lidí rozhodne, že navštíví nemovitost, kterou jedna z nich zdědila. Vracejí se do minulosti, tedy obrazně, protože se vracejí do místa, kde vyrůstali. Dědička má trochu problémy s pamětí, začíná mít nějaké divné vize, prostě se to na ní sype. A najednou se začne i vraždit.

 Je trochu zmatená.

„Sader Ridge“ je jednoduše snímek o tom, jak se na vás řítí minulost, ale aby to bylo trochu hororové, tak je přidána jako koření dávka vraždění, jako aby se neřeklo, že to bude nuda. Jenže ona to i tak je docela nuda, protože vraždění vás tady prostě nevytrhne. Film není tajemný, jak by tvůrci chtěli, a samozřejmě není ani tak psychologický, jak by si přáli. „Sader Ridge“ je jednoduše film o tom, jak se jedno tajemství promění v zabíjení, jež je jen málo efektní.

 Ne, všechno bude OK.

„Sader Ridge“ je snímek pro nenáročné, protože ani jeho tvůrci se nesnažili o to, aby přinesli něco víc. Prostě věnovali filmu minimum úsilí, a to už v rámci scénáře, a pak se to všechno akorát pokusili celkem levně natočit. Co se týká levného, tak to jim skutečně vyšlo, protože to vypadá jako něco, čemu nevěnovali skoro nic, kromě toho volného času. A bohužel na víc snímek „Sader Ridge“ nemá.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář