Sadie (2016)

40%
Místy vizuálně zajímavý film, ale ne až tak dobrý horor.

Sadie

Velká Británie, Kanada, Itálie, 2016, 84 minut

 

Režie: Craig Goodwill

Scénář: Brian Clark

Hrají:

Analeigh Tipton (Sadie)

Marta Gastini (Francesca)

Jakob Cedergren (Alex)

Valentin Merlet (Thierry)

 

Snímek „Sadie“, který je někdy v distribuci uváděn také jako „Compulsion“, se rozhodně nebojí. Ale není to proto, že by zde byly skutečně povedené drsné scény, ale je to proto, že se nebojí ukazovat nahotu. A o tomhle snímek je především. I když zde teče krev, je to eroticky odvážný snímek. Toho hororového je zde opravdu málo, i když je snímek mnohdy jako horor prezentován.

Obrazově je to místy velmi krásné.

O „Sadie“ by se dalo mluvit jako o temnější fantasy s thrillerovými prvky, možná i s hororovými, ale ta atmosféra, která je zde budována, není dána strachem, je dána spíše nejistotou, stejně jako chtíčem, který příběh celou dobu tak prostupuje. Intimní složka filmu je velmi silná a zavádí nás do prostředí, kde se sex a bolest mohou slučovat. Ale nic vyloženě šokujícího nečekejte.

Analeigh Tipton to tady hodně sluší.

Příběh snímku „Sadie“ vypráví o autorce erotických románů Sadie (Analeigh Tipton), která se zrovna úplně nepohodla se svým přítelem. Naštěstí je na turné po Evropě, kde prezentuje svoje knihy. Tam se setkává se svým bývalým a s jeho přítelkyní, s níž si celkem padne do oka. Tak moc, že spolu prožijí románek. Vášnivý románek. Rozhodně neskončí jen u jedné noci.

Opravdu jí to sluší.

A neskočí jen u postele. Společně přicházejí do zámku, který je vlastněn zajímavými lidmi, respektive jejichž touhy jsou zajímavé. A tady se tedy konečně ostáváme k tomu, že je tu nějaká ta krev, nějaké to obětování, ale snímek se skutečně nesnaží o to, aby diváka vyděsil, snaží se, aby byl především sexy, aby dokázal v divákovi vzbudit hřejivé pocity, které se postupně překroutí v možné znechucení.

Některé záběry jsou zajímavé.

Na snímek „Sadie“ se nesmíte koukat s tím, že se budete chtít bát. Můžete u něj cítit lehké, možná i silnější vzrušení, ale tern strach se dostaví skutečně spíše okrajově, jen jako lehoučké mrazení. Pokud vůbec. Jsou zde vizuálně zajímavé scény, ale celou dobu budete mít pocit, že si film jenom na něco hraje, že chce být umělečtější, než jakým ve skutečnosti je. A to mi vadilo.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář