Sadistic Intentions (2019)

40%
Zase tak sadistické to není...

Sadistic Intentions

USA, 2019, 82 minut

 

Režie: Eric Pennycoff

Scénář: Eric Pennycoff

Hrají: Larry Fessenden, Jeremy Gardner, Taylor Zaudtke

 

Americký snímek „Sadistic Intentions“ slibuje trochu víc než dostanete. Jasně, sice jsou de nějaké ty sadistické zájmy, ale asi byste čekali, že to bude spíš něco drsnějšího, že to bude exploatační, ale ono je to spíše thrillerového charakteru, a to až do té míry, že by stačilo jen trochu a bude to relativně bezzubý televizní film. Jenže naštěstí film ještě to trochu má a vyloženě bezzubý není.

Potřebuje si zavolat.

Chloe (Taylor Zaudtke) se má setkat se svým kamarádem Kevinem (Michael Patrick Nicholson) v jeho domě. Ale když ke Kevinovi dorazí, zjistí, že Kevin ještě není doma, ale je tam někdo jiný. Podle všeho by to měl být Kevinův kamarád Stu (Jeremy Gardner), s kterým hraje v kapele. Chloe se se Stuem nezná, tak se představí a zjistí, že Kevin asi bude mít trochu zpoždění.

Asi dlouhý hovor.

Ta hra se rozehrává pomalu a od začátku si budete říkat: „Tak fajn, jak se tohle posere?“ A ono se to posere a co si budeme povídat, může to být způsobem, který vyloženě nečekáte. Právě tohle se mi na snímku „Sadistic Intentions“ líbilo, protože se přece jen stalo něco, co jste nečekali. Není to nijak echt originální, ale funguje to. Chcete vědět, co se postavám bude dít, mimo jiné i proto, že tvůrci sadili na to, že zde těch postav bude skutečně poskrovnu.

Dělá hudbu.

Ti herci jsou celkem čtyři a je mezi nimi i Larry Fessenden, i když ten zde má pouze malou roli. Většinu doby sledujeme vše jmenovanou trojici, kdy především Chloe a Stu jsou v záběrech vidět. Ale ani Kevin nakonec nezůstane pozadu, jen si na něj musíme chvíli počkat, stejně jako si musely počkat i zbylé dvě postavy. Jediné štěstí je, že ty postavy nejsou vyloženě protivné a herci je zahráli dobře.

Ona taky dělá hudbu?

Americký snímek „Sadistic Intentions“ je ukázkou spíše psychologického hororu než něčeho vyloženě sadistického. Postavy jsou jednoznačně narušené. Jen si musíte počkat na to kdo je vlastně ten nejnarušenější. Ke konci snímek už hodně ztrácí na tempu, už to není takové, že si říkáte, že tohle je něco, co by vás mohlo zajímat, už to je jen snaha prostě film ukončit. A to se podařilo.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář