Saint Bernard (2013)

30%
Prostě jeden takový divný film.

Saint Bernard

USA, Francie, 2013, 97 minut

 

Režie: Gabriel Bartalos

Scénář: Gabriel Bartalos

Hrají:

Jason Dugre (Bernard)

Katy Sullivan (Slečna Roadkill)

Peter Iasillo Jr. (Chief)

Jack Doroshow (Ed)

 

Když si představíte snímek, kde nic nedává smysl, kde na sebe jednotlivé scény navazují prostě proto, že jsou za sebe poskládány v daném pořadí, kde jsou postavy, které opravdu není možné si nějak oblíbit, protože ani proto nebyl film natočen, navíc je v něm docela dost brutality a většinou nic z toho nepochopíte, tak nejspíš dostanete právě americko-francouzský film „Saint Bernard“.

Taková podivnost.

V tomhle filmu sledujeme dirigenta. Skoro by se chtělo říct, že to je pro horor docela zajímavá volba hlavní postavy, ale nějak jsem si říkal, že je to jedno. Kdyby to byl třeba sběratel mrtvých kobylek, asi to tak nějak vyjde nastejno. Jde především o obrazotvornost tvůrců a o to, jak budou jednotlivé scény, nebo skutečně jen záběry, na diváka působit. A působí.

A hrajeme.

Nebudu tvrdit, že se vám snímek „Saint Bernard“ bude líbit, nebudu tvrdit, že to je něco, co je obrazově malebné, co je esteticky na výši, ale není to vyloženě ani trash. Tedy ne celou dobu. Chvílemi máte skutečně pocit, že se tvůrce i snažil něco říct, že šílenství, takto zobrazené, by mohlo být tím, co se děje v hlavě hlavní postavy, nebo prostě nějaké postavy. Jako by nic nedávalo smysl.

Už jako malý...

Kdy se na snímek „Saint Bernard“ budete dívat, budou ve vás rezonovat filmy především dvou autorů – David Lynch a Alejandro Jodorowsky. V případě Jodorowského má Gabriel Bartalos podobné estetické cítění se zaměřením na deformace lidského těla, ale i na krajinu. S Lynchem má pak Bartalos shodné to, jak se snaží spíše zobrazovat pocity než děj, nějak působit na diváka.

Pěkná příšerka.

Americké-francouzský snímek „Saint Bernard“ opravdu není pro každého a jsem si jistý, že velká část diváků, pokud se k němu dostanou nevědomky, což není moc pravděpodobné, ho prostě po chvíli vypne, protože jim to prostě nic nedá. Budou koukat na film, který jim nebude dávat smysl, navíc není vždy hezký na pohled. I tak se ale Bartalosovi nějaký ten dojem daří dělat.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář