Sakuya: Yokaiden (2000)

50%
Místo klasického kaiju tu máme další z ranku historického fantasy.

Sakuya: Yokaiden

Japonsko, 2000, 88 minut

 

Režie: Tomo'o Haraguchi

Scénář: Tomo'o Haraguchi

Hrají:

Nozomi Andô (Sakuya)

Kyûsaku Shimada (Syuzo)

Keiko Matsuzaka (Královna pavouků)

 

Do kaiju žánru se také řadí některé fantasy filmy, které v Japonsku vznikly, což je relativně pochopitelné – ve fantasy velmi často figurují monstra, která nějakým způsobem vstupují do děje, ať už jako hlavní postavy, anebo jen jako vedlejší, které je potřeba zničit, anebo které naopak hrdinům pomáhají. V případě snímku „Sakuya: Yokaiden“ se skutečně jedná hlavně o vedlejší postavy, které do děje až tak výrazněji nezasahují.

 Mají pěkné poklice na hlavě.

Děj filmu „Sakuya: Yokaiden“ se odehrává v době okolo roku 1707, kdy je přivedena k životu sopka Fuji, která začne chrlit lávu, což by samo o sobě až takový problém nebyl, to se prostě stává. Co už se stává trochu méně, to je skutečnost, že erupce probudí démony, kteří začínají ohrožovat okolí. Jedině Sakuya se jim dovede postavit a má potenciál k tomu, aby skutečně démony porazila. Hlavní je ale najít toho, kdo za vším stojí.

 Taková větší čičina.

Skutečnost, že je v hlavní roli mladá dívka, je celkem příjemná, hlavně pokud má v ruce meč, který je určen pro zabíjení démonů. Sakuya ale na své cestě nebude sama a bude jí pomáhat dvojice bojovníků, ale především pak chlapec, který je ve skutečnosti duchem řeky a sám má o sobě pochyby, co do příběhu vkládá celkem zajímavý prvek nejistoty z toho, že se teoreticky může stát cokoli a on se může obrátit na jakoukoli stranu.

 Neboj, to bude dobrý.

Snímek je skutečně čiré fantasy a nemá smysl v něm hledat něco víc. Nehledejte zde klasická japonská monstra, prostě zde nejsou. Co zde najdete, to jsou menší příšerky, ale ono jde stejně o to, jak se mezi sebou budou utkávat hrdinové. Není to nic speciálního, což je trochu škoda. Film si jede klasickým tempem „cesta za cílem“, kdy cíle musí být dosaženo, protože tohle je prostě quest, který musí být dokončen.

 Zajímavé pro cosplay.

V závěru je snímek celkem emotivní, ale přišel mi až překvapivě málo akční, což jsem tak nějak nečekal. Myslel jsem, že snímek bude plný soubojů, ale on se spíše snaží hrát s triky, které nejsou vždy na výborné úrovni. Nejlepší scéna na diváka čeká v závěru, ale ani ona není úplně dobře vygradována. I když to nevypadalo ze začátku špatně, tak tenhle snímek mě nakonec tolik nezaujal.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář