Santa Clarita Diet: 2. sezóna

75%
Druhá sezóna pořád jede!

Santa Clarita Diet: 2. sezóna

10 dílů, 2018

 

Tvůrce: Victor Fresco

Hlavní postavy:

Drew Barrymore (Sheila Hammond)

Timothy Olyphant (Joel Hammond)

Liv Hewson (Abby Hammond)

Skyler Gisondo (Eric Bemis)

 

Druhá sezóna seriálu „Santa Clarita Diet“ si s první sezónou nezadá a je vidět, že se jede ve stejném duchu. Primární je humor, ale přitom stále ve spojení s něčím pořádně hnusným. Dokonce bych i řekl, že jsou zde scény, které jsou hnusnější, alespoň ve srovnání s některými v první sezóně. Ale seriál je přitom také trochu ujetější a některé situace jsou vskutku krásně prdlé.

Taková šťastná rodinka.

To platí i o pointě, respektive vyvrcholení druhé řady, kdy už si myslíte, že se to celé konečně provalilo, ale ono se to nakonec celé postaví na hlavu, abyste se mohli těšit na další sezónu, která bude snad ještě ujetější než tahle. A doufám, že ano, protože i Drew Barrymore i Timothymu Olyphantovi tohle rozložení postav skvěle sedí a je jed no, že sem tam přehrávají. Je to prostě sranda.

Hups.

Na začátku je Joel Hammond (Timothy Olypahnt) v blázinci, ale tam se dlouho nezdrží. A je to jen dobře, protože jeho milá žena Sheila (Drew Barrymore) to zase jednou trochu přehnala a jejich kuchyně vypadá jako jatka. Nebo jako mikrovlnka, když do ní dáte něco živého. A jo, i tohle je sranda, je to sakra vtipné a budete se u tohoto seriálu zase bavit od začátku až do konce.

To byla asi pařba.

Jasně, ten seriál stojí na to, že se vlastně manželé neustále dostávají do situací, kdy hrozí to, že se provalí, co se jim vlastně stalo. A vždy – většinou hodně krkolomně, mnohdy s pořádným štěstím – dojdou k tomu, že jsou zachráněni a že mohou dál pokračovat v tom, co dělají, tedy zabíjení a skrývání toho, že někoho zabili. Naštěstí se jim daří vybírat hodně zajímavé oběti. Nebo humry…

Realitní konkurence.

Seriál „Santa Clarita Diet“ svou druhou sezónou dokazuje, že se tvůrci skvěle trefili do žánrů, a to jak komediálního, tak i hororového. A vlastně i kriminálního, protože po nich jde jedna policistka, hodně aktivní policistka. A i v tomhle žánru se daří stavět klasické prvky na hlavu. Nečekal bych, že mě bude Drew Barrymore bavit tolik, ale s Timothym Olyphantem si prostě sedli.

 

Hodnocení: 75 %

 

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář