Santa Clarita Diet: 3. sezóna

70%
Třetí sezónou se seriál uzavřel, rozhodně ale v tom lepším.

Santa Clarita Diet: 3. sezóna

10 dílů, 2019

 

Tvůrce: Victor Fresco

Hlavní postavy:

Drew Barrymore (Sheila Hammond)

Timothy Olyphant (Joel Hammond)

Liv Hewson (Abby Hammond)

Skyler Gisondo (Eric Bemis)

 

A jsme ve finále. Ty tři sezóny utekly jako voda, ono když má jeden díle jen půl hodiny, je těch dílů celkem třicet, tak jsme na krásných patnácti hodinách, a to zase není tolik času. A asi právě proto mi bylo líto, že tenhle seriál skončil, i když co si budeme povídat, třetí sezóna mi ve srovnání s předchozí přišla přece jen o trochu slabší, hlavně díky tomu srbskému rytířskému klanu, který mi tam nesedl.

Mluvící hlava.

Ve třetí sezóně se víc než cokoli jiného tvůrci snažili o to, aby vysvětlili, jak se to vlastně s těmi zombie má, kde se berou. Jasně, tak nějak už jsme to věděli, ale teď se kolem toho vytvořila celá mytologie a Sheila a Joel se dostali do hledáčku dalších organizací. Už nešlo jen o místní policii, ale také o srbské rytíře a nakonec i FBI, i když ta tam má spíše úsměvnou úlohu.

Někdo ztratil ruku.

Kromě toho se Sheila stala bohyní, nebo tak něčím, alespoň tedy v očích místní policistky, která se rozhodne, že jim bude pomáhat. Jenže co až se policistka dozví, jak se to se Sheilou vlastně má a že jí bude pomáhat zabíjet lidi proto, aby se mohla nakrmit? Tvůrci si tu zadělávali na další a další zvraty a bylo jich docela dost. Sem tam se objevila i hodně zajímavá nová postava – například ta, kterou hrál Ethan Suplee.

Někdo zase hlavu.

I když je tohle poslední sezóna, rozhodně tu byl prostor pro to, aby se příběh dál odvíjel. Ten konec k tomu docela vybízí. Bohužel se pokračování nedočkáme. I tak se ale musí nechat, že třetí sezóna má pořád velmi povedený horor, který má nyní již především situační charakter a některé hlášky opravdu pobaví. Hlavně Timothy Olyphant se v tomhle seriálu stal mým velkým oblíbencem. Ale bez Drew by to nešlo.

Že by výstraha?

Třetí sezóna seriálu „Santa Clarita Diet“ rozhodně nezklamala a možná se dá říct, že se skončilo v nejlepším. Asi mi manželé Hammondovi i chvíli budou chybět, na druhou stranu je fajn, že se z toho nestane nastavovaná kaše, jako se to podařilo u jiných komediálních seriálů. Rozhodně se ale ukázalo, že horor a komedie se kamarádí, pokud jsou tvůrci, kteří je zvládají spojit.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář