Savage Intruder (1970)

50%
Stará herečka kolem sebe jenom chtěla mladíka.

Savage Intruder

USA, 1970, 100 minut

 

Režie: Donald Wolfe

Scénář: Donald Wolfe

Hrají:

Miriam Hopkins (Katharine Packard)

David Garfield (Vic Valance)

Gale Sondergaard (Leslie)

Virginia Wing (Greta)

 

„Savage Intruder“ je snímek, který je v mezinárodní distribuci uváděn také jako „Hollywood Horror House“, což je název trochu zavádějící, protože nás rozhodně nečeká nějaký dům v Hollywoodu, který by byl skutečně hororový, to už ten druhý oficiální, „Savage Intruder“, přece jen trochu lépe vyjadřuje to, co se tvůrci snažili říct. I když pravda, v Hollywoodu se to odehrává.

Pro vás vše, má paní.

A Hollywood je zde i celkem důležitý, protože sledujeme osudy jedné herečky, která už je celkem za zenitem, ale naštěstí má pořád peníze, z nichž se jí daří žít. Nečekejte ale něco ve stylu „Sunset Boulevard“, tak kvalitní film „Savage Intruder“ rozhodně není. Film s jednou stárnoucí – no, možná prostě jen starou – herečkou a jedním mladším mužem však pořád dostanete.

Miláčku, byla jsi?

Katharine Packard (Miriam Hopkins, která se zde objeví v jedné hodně odvážné a v podstatě odhalené scéně) je sice stará herečka, po které už skoro nikdo neštěkne, má pár starých sluhů a nějaké ty známé, s nimiž se vídá, ale především je to žena, která má velký majetek, což by se mohlo někomu líbit. Třeba někomu mladému, kdo nemá moc zábrany a chtěl by se obohatit.

Hotová Popelka.

A takový je přesně Vic Valance (David Garfield), který naoko dává najevo, že má zájem o to se s Katharine sblížit, ale ve skutečnosti je to pěkně pošahaný parchant, jemuž jde jenom o to, aby se dostal k penězům staré herečky, jíž už toho v životě asi moc nezbývá. A tak se její sídlo pro některé skutečně stává domem hrůzy, i když spíše než na krev se tu hraje na psychedelické scény.

A jde se krájet.

Americký snímek „Savage Intruder“ je odkazem na to, jak to také může dopadnout s americkou herečkou, když je příliš stará. Zajímavé na tom je, že Miriam Hopkins měla kariéru podobnou. Měla za sebou skvělé filmy, ale po roce 1950 už po ní skoro neštěkl pes a film „Savage Intruder“ se tak stal její labutí písní. Zemřela v roce 1972. Ale myslím, že se za tenhle film nemusí stydět.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář