Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (2015)

80%
Odpověď na otázku, koho jsme ještě neviděli bojovat s nemrtvými? Skauty!

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

USA, 2015, 93 min

Režie:  Christopher Landon

 Hrají:  Tye Sheridan

            David Koechner

            Sarah Dumont

            Logan Miller

 

Jestli jste si mysleli, že éra popularity zombie pomalu dohořívá, poslechněte si příběh jakterak se tři skauti dostali před největší výzvu své skautské kariéry. Dojdete ke dvěma závěrům. Za prvé, skauti se i přes jejich lehce trhlé zvyky učí opravdu užitečné věci. A za druhé, zombie zdaleka neodzvonilo.  

Jednoho krásného dne se ve městě, kde hlavní tři hrdinové žijí, koná lákavá tajná párty vysokoškoláků. Jenže v ten samý den má proběhnout i slavná skautská ceremonie jednoho z chlapců. A aby toho nebylo na jeden den málo, vypukne zombie apokalypsa. Takže pěkně popořadě: jít na oslavu skautství, vyplížit se na párty, sbalit kamarádovu sestru… Pravděpodobně by plán nevyšel, ani kdyby se ti nemrtví neobjevili. Takže nový plán: přežít a zachránit kamarádovu sestru. Jenže policie je přeměněná, armáda pryč a město má být srovnáno se zemí. Naštěstí (a tato věta by měla být památná) jsou hlavní hrdinové skauti a ty jen tak nějaká skuhravá mrtvola nerozhází.

2

"Skautský průvodce" hrdě kráčí za svým starším bratrem „Zombielandem“, v jehož atmosféře plné nadsázky se pěkně drží a zároveň se neokrádá na svém mládí a rozpustilosti. Tak se může stát, že se setkáte s kočičí zombií. Nebo s mrtvolami na trampolíně, kde se nevyplácí máchat rukama kolem sebe. Dokonce si i s jednou zombií zapějete odrhovačku od Britney Spears. Tři stateční skauti jsou sice hrdinové, ale taky jsou to pořád jen pubertální kluci, takže ňadra jsou stále velmi důležitá, byť jsou namodralá a nemrtvá. Je to prostě jedna velká legrace, při které budete mít chuť účastnit se castingu na zombie film. Na druhou stranu ale nesklouzává k trapným komediím o dospívání, kde je vrchol vtipu výsledek zažívání v jakékoli scéně na záchodě. A to i přes to, že podobná scéna ve filmu je. Poznámka pod čarou: oceňuji, že když už musí být ve filmu přítomná sexy vysoká blondýna v bílém tílku, která nakopává zombiím jejich rozkládající se zadky, tak to dělá bez šílených podpatků. Protože ty sprinty v podpatcích, které se nám ve filmovém světě rozmnožily (viz „Jurský svět“), jsou opravdu, ale opravdu směšné.

4

Po dlouhé době se nám vyloupla výborná komedie, z které budete cítit nadsázku a odlehčení až v morku kostí. Možná je určena spíš pro mladší publikum, ale legraci z pořizování selfie za každé situace a celkově narážky na moderní zvyky pochopí každý, kdo má dnes účet na sociální síti, nehledě na věk. Herci jsou sympatičtí a sympaticky neokoukaní (neboť pro některé jde o premiéru na filmovém plátně). A třešnička na dortu je syn Arnolda Schwarzeneggera.

3

Podstatná mínus, která by vám měla zabránit film vidět, vlastně vůbec podstatná nejsou.  Předvídatelnost se už snad nedá u takových filmů vyčítat, nebo jo? Pokud k tomu člověk přistoupí jako ke komedii se ztřeštěnými prvky a nebude čekat film, který se bere vážně, žádné mínus mě nenapadá. Snad jen… Jak se může uklízeč dostat až k nakaženému pacientovi zero, když by měl být nejen hlídaný, ale ještě k tomu by neměl ležet u zvířat a v otevřeném vědeckém sále? Inu, jak říkám, nebrat film ani sebe moc vážně. A pobavíte se královsky. 

Hororové filmy (zombie, vědci, komedie)


Přidat komentář