VooDoo (2017)

55%
Docela drsné a špatné voodoo.

VooDoo

USA, 2017, 83 minut

 

Režie: Tom Costabile

Scénář: Tom Costabile

Hrají:

Samantha Stewart (Dani Lamb)

Ruth Reynolds (Stacy Cole)

Dominic Matteucci (Spencer Boyd)

Daniel Kozul (Trey Neil)

 

„VooDoo“ je název, který se jeví trochu až moc samoúčelný, navíc ale zavazující, protože je na první pohled jasné, na co bude film zaměřen. Tudíž je na jednu stranu možné dokázat natočit film, který dostojí svého názvu a bude zajímavě rozebírat téma, anebo se bude jednat o paskvil, který prostě využil celkem cool jméno, ale nepřinesl nic, co by mělo diváka jakkoli nadchnout.

 Krvavé to je.

„VooDoo“ ale není špatným filmem. Začínající Tom Costabile ukázal, že má pro horor celkem dar, i když při sledování jeho debutu budete mít pocit, že je toho místy až moc. Ne proto, že by to bylo opravdu hnusné, i když i to platí, ale proto, že je toho prostě tolik, že se může dostavit pocit nasycenosti. Když vás něco má děsit příliš dlouho, najednou to přestává být děsivé.

 Možná přijde i Ron Jeremy.

Začátek filmu není vůbec špatný, protože je zde docela dobrá dávka hnusu, která kontrastuje s tím, co následuje, tedy poměrně klasický úvod – sledujeme mladou dívku, která si chce užít dovolenou, hlavně proto, aby se vyhnula problémům, které ve svém životě má. Ale poměrně nepříjemnou cestou zjistí, že problémů prostě není možné se zbavit tím, že od nich uteče. Tak jednoduché to nikdy není.

 Mučení je jeho potěšení.

To, co následuje, je místy docela masakr, místy je to až překvapivé v tom, jak jsou některé prvky provedeny. Chvílemi máte pocit, že ani nejste v hororovém filmu, ale spíše v něčem, co má fantastické prvky. Ale pak přijde na řadu něco, co se vás snaží vyděsit. Taková poslední dvacetiminutovka už je tlačení na pilu v podstatě scénu od scény a film vás nenechá vydechnout.

 Hele, nějak nám to zezelenalo.

Horor „VooDoo“ je zajímavou ukázkou debutu režiséra, který se pokusil do hororu přinést trochu něco více, trochu něco jiného, možná i dokonce nového. Částečně se mu to povedlo, ale prostě mi přijde, že Tom Costabile až moc chtěl udělat skutečně hrůzný horor, ale dal tam toho až tak moc, že to je přeplácané. Po sledování „VooDoo“ si uvědomíte, že to voodoo v názvu možná ani tak zásadní nebylo.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (gore, hnus)


Přidat komentář