Scream for Help (1984)

70%
Parádní britské retro.

Scream for Help

Velká Británie, 1984, 89 minut

 

Režie: Michael Winner

Scénář: Tom Holland

Hrají: Rachael Kelly, Marie Masters, David Allen Brooks

 

Když jste v pubertě, tak máte se životem celkem dost problémů prostě tak nějak od přírody. Tělo se vám mění nebo už změnilo, začali jste si uvědomovat svět kolem sebe, trochu přemýšlet, mění se vaše uvažování, začínáte si vytvářet světonázor, máte víc povinností, rozhodujete se dál se životem, do toho vás prudí rodiče. No prostě je to sakra komplikované období.

Osmdesátkové holky prostě mají kouzlo.

Aby to nebylo tak jednoduché, tak vám život rodiče komplikují i jinak. Své si užívá Christie (Rachael Kelly), které je sice sedmnáct a dalo by se čekat, že to nejhorší má za sebou, protože holky přece jen dospívají rychleji než kluci, ale ani na ní v tomhle věku nečeká zrovna jednoduché období. Hlavně proto, že jejich hnízdečko opouští milovaný otec. Rodiče se totiž rozvádějí.

Drsňák.

Nejen, že se její rodiče rozvedou, ale Christiina matka si rovnou najde nového milence, kterým je Paul (David Allen Brooks). Hned na začátku filmu slyšíme Christiiným hlasem pronesenou větu, že se milenec její matky snaží matku zabít. A možná nejenom její matku, možná mu jde i o Christie. Anebo ještě o něco jiného, co máme teprve sledováním filmu zjistit.

Něco děsivého?

Film „Scream for Help“ má úžasnou výhodu v tom, že tu jsou opravdu krásné herečky, které nejenže se na ně hezky kouká, ale navíc se do svých rolí vžily naprosto dokonale. Dávají jim přesně to, co je potřeba, jsou silné, když mohou, jsou slabé, když už se zdá, že to dál nejde. A vede je všechny Rachael Kelly, kterou bohužel v jiném filmu pořádně vidět již nemůžeme. Velká škoda.

A to oblečení...

Britský snímek „Scream for Help“ je příjemnou ukázkou paranoie a nakonec i home invasion filmu z roku 1984, který divákovi dává přesně to, co chce. Silné hrdinky, proradné parchanty, nepříjemné situace a boj o život. Jasně, je to komorní, interiérové, ale prostě to funguje, i když scenáristicky snímek nijak promakaný není. Je to napínavé, je to dobře zahrané, a tady to stačí.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář