#Screamers (2016)

10%
Těch found footage jsem poslední dobou viděl nějak moc.

#Screamers

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Dean Matthew Ronalds

Scénář: Tom Malloy a Dean Matthew Ronalds

Hrají:

Tom Malloy (Tom Brennan)

Chris Bannow (Chris Grabow)

Griffin Matthews (Griffin)

Emanuela Galliussi (Emma)

 

Nějak mám poslední dobou na found footage snímky štěstí. Ne že bych je vyhledával, spíše naopak, ale prostě si vybírám filmy podle roku výroby nebo země, kde vznikly, nikoli podle žánru – tedy jediným kritériem je skutečnost, že se bude jednat o horor. A to snímek „#Screamers“ jednoznačně splňuje, i když je to i film, u něhož byste se možná byli schopní smát. Není to moc chytré.

To je ale ksicht.

Skupina lidí narazí na video, které je pro ně strašně zajímavé. Takové to klasické video, kdy na něco koukáte, na něco relativně nevinného, ale na konci na vás vyskočí něco, co u toho ještě strašně křičí, takže si nejspíš stříknete do textilu. A právě tomuhle videu se začnou jedinci v tomto filmu více věnovat, jako kdyby to bylo něco, co stojí za rozluštění, když to má i pár tisíc zhlédnutí.

Trochu lepší ksicht.

A tak se rozjíždí něco jako vyšetřování. Skupinka mladých lidí, kteří sedí v kanceláři, hodně toho nakecají o ničem začne pátrat po tom, kdo je dívka ve videu. A postupně zjišťují jednu strašně zajímavou skutečnost – ono to možná není jen prank video, ono to možná celé je skutečné. No páni! Ana tomhle snímek „#Screamers“ stojí. Ano, jsou to skutečně hodně slabé základy.

Zajímavé místo na sraz.

Pokud se týká nějakých hororových momentů, tak kromě samotného videa, okolo nějž se děj točí, najdete je především až v poslední části, která je docela krátká. Ale takhle to u podobných filmů bývá, tvůrci tomu říkají gradace. Nebo také nedostatek nápadů a invence. Bohužel v rámci found footage hororů to není nic až tak divného, naopak se to stalo standardem.

Ksicht v lepší kvalitě.

Americký snímek „#Screamers“ má problém především v tom, že za celou dobu nedokáže budovat žádnou atmosféru. Tohle je hororový film, na nějž koukáte jen znuděně, nejsou zde momenty, které by vás vystrašily, dokonce ani ty odlehčené nefungují jako něco, co by vás mělo pobavit. A tak jen sledujete nudnou konverzačku, která si myslela, že má na to, aby upoutala. A nemá.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (found footage)


Přidat komentář