See How They Run (2014)

20%
Jen se podívejte, jak běhají. Anebo víte co? Možná tenhle film úplně vynechte.

See How They Run

USA, 2014, 93 minut

 

Režie: Rand Vossler

Scénář: Tracy Morse

Hrají:

Matthew Currie Holmes (Wesley)

AnnaMaria Demara (Michelle)

Eileen Dietz (Grace)

Angelina Lyubomirova (Veronica)

 

Prezentovat snímek jako tribut hororům typu „Evil Dead“ je chytré a celkem jednoduché. „Evil Dead“ je legenda a on se možná najde někdo, kdo by chtěl vidět, jak by takový film vypadal v moderním provedení. A tak si tvůrci řekli, že přesně tohle udělají. Vezmou pět lidí, tentokrát pouze dívek, naženou je do chaty v lesích, aby si zde užívaly a následně trpěly, no a přitom nechají trpět i diváka.

 Já jsem u zubaře byla!

Základ je tedy nesmírně jednoduchý a nesmírně známý. Tvůrci vsadili na to, že pět holek, které nejsou úplně ošklivé a některé jsou schopně předvést i své horní vnady, diváka zaujme. Tedy hlavně tu mužskou část publika. Tohle je taková sázka na jistotu, ale samozřejmě kvalitní snímek chce trochu víc. Chce to zajímavý příběh, nějaký ten zvrat, v podstatě cokoli navíc. Film „See How They Run“ – anebo také „Demon Legacy“, jak je někdy uváděn – nic z toho nemá.

 A zase ta tma.

Hned na začátku pochopíte, že holky mají nějaké problémy, hlavně jedna z nich. Co je to ale proti tomu, když se setkají s démonem? Ten sídlí v chatě, kam se dívky vypravily. Jejich halekání ho hned probudí, což se nedivím, protože jsou to v první řadě upištěné káči, které moc neumí hrát. Ale dobře, to ještě kousnete. Jenže jakmile přijde řada na ouija desku, začíná vám hlava padat únavou.

 Teď to začíná být strašidelné.

Snímek se strašně moc snažil být hororový a prezentovat momenty, které s vámi alespoň trochu zachvějí, ale to se prostě nedaří. Za každou cenu jsou zde digitální triky, které jsou na první pohled odporné. Alespoň trochu je to vyrovnáno maskami, které nejsou nijak komplikované, ale vypadají dobře. Když je některá z dívek infikována, vypadá relativně strašidelně.

 Přes ten blbý efekt jsem si nejdřív ani nevšiml, že tam jsou i prsa.

Duchové, démoni, staré paní, mladé holky, divní chlápci, kteří musejí přidat trochu testosteronu, pohádkové finále. Tohle jsou všechno specifika filmu, který opravdu jen vykrádá starší filmy podobného ražení, a do toho se snaží přidat něco navíc, fantasy prvek, který je až příliš křečovitý. Nezvládnuté hororové scény jsou základem neúspěchu, ale těch problémů je zde o dost více.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové, béčka)


Přidat komentář