Seizure (2016)

30%
Kdo tady asi bude mít jaký záchvat?

Seizure

Velká Británie, 2016, 86 minut

 

Režie: Jamie Cymbal a Ryan Simons

Scénář: Ryan Simons

Hrají:

Jimmy Allen (Jim)

Lindsay Bennett (Rebecca)

Chris Blackwood (Rom)

Geraden Borthwick (Petra)

 

Na ČSFD je k tomuto filmu jeden jediný komentář, který ale o podobných hororech říká to hlavní – na nezávislé, levné, mnohdy amatérské horory nechcete koukat proto, že očekáváte skvělé herecké výkony, ale přece jen čekáte, že v nich najdete něco, co tam bude navíc, že v tom bude něco, co vás dovede zaujmout, i když snímek jako celek zrovna dvakrát kvalitní nebude.

 

Není důležité si hned na začátku určit, co přesně bude to „něco“, co by vás mělo zaujmout. Může to být gore, může to být scénář, mohou to být celkově triky, může to být režie, může to být práce s kamerou, práce se scénou, může to být klidně hudební složka anebo jen nápad, který v sobě film má. Vždycky doufáte, že tam něco takového navíc prostě bude, i když je to film amatérský.

 

Snímek „Seizure“ je přesně takovým filmem, kde alespoň doufáte, že narazíte na něco, co bude zajímavé, něco, co bude alespoň trochu vynikat. Po skončení filmu ale zjistíte, že se zde nic takového nenacházelo a že tvůrci odvedli jen otrockou práci a natočili to, co měli zrovna po ruce, tedy v podstatě film o posednutí, který by se dal možná označit i za film čarodějnický.

 

Snímek „Seizure“ se zaměřuje na obchodování s lidmi, tedy konkrétně se ženami, které jeden z protagonistů neprovádí zrovna ze svobodné vůle. Ale on má člověk vždycky na výběr, že jo. Tohle je jeden důležitý prvek. Tím druhým je skutečnost, že díky okolnostem se překupníci ocitnou s jedinou ženou v odlehlé chatě. Jasně, prostě jen důvod, proč to natočit někde, kde nejsou lidé a je tam relativní klid.

 

Britský film „Seizure“ hraje na to, že jedna žena je pro několik mužů větším nebezpečím než oni pro ni, protože oni netuší, s čím si zahrávají a do čeho se dostali. Tohle je silný prvek, který ale byl využit v podstatě jen k tomu, aby se natočilo pár celkem ucházejících scén s démonickou ženou, ale ani ty nejsou takovými, které vás vytrhnout, nemluvě o tom, že o masky tu nejde.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář