Selfie from Hell (2018)

40%
Udělat si selfie, které vás přivede do pekla, je blbé.

Selfie from Hell

Kanada, 2018, 73 minut

 

Režie: Erdal Ceylan

Scénář: Erdal Ceylan a Paul Burton

Hrají:

Alyson Walker (Hannah)

Tony Giroux (Trevor)

Meelah Adams (Julia)

Ian Butcher (F34R3473R)

 

„Selfie from Hell“ je popravdě docela dobrý název, od kterého jsem si úplně nebyl jistý, co bych měl čekat, ale ukázalo se, že rozhodně ne horor, který by byl skutečně dobrý. Nemyslím si, že by byl film špatně natočen, ale ukázalo se, že i když se tvůrci snaží, může být výsledek takový nemastný, neslaný. A přesně to je film „Selfie from Hell“, který vám začne vadit už postavami.

Ve dvou se to lépe táhne.

Na začátku se seznamujeme s Julií, která má vlastní vlog. Anebo je to prostě youtuberka, což je v současné době v podstatě už označení pro povolání. V posledním příspěvku se Julia zaměřila na selfie a jaká je jeho historie. Ano, je delší, než bychom si mysleli, a to se ani moc nezmiňuje, že snaha zachytit sebe sama je ve výtvarném umění celkem obvyklá a rozhodně není nic nového.

Hlavně se správně tvářit.

Od Julie ale přeskakujeme na Hannah, která je sestřenicí zmiňované a zrovna čeká na její příjezd. Julia má přijet na návštěvu, ale už od začátku je jasné, že s ní něco není v pořádku. A pak usne, a jako kdyby se ani nemohla probudit. Ale to není všechno. Ještě je něco v nepořádku s jejím vlogem. A možná je zatím víc. Hannah je trochu překvapená, když na netu zjistí, že její sestřenice je mrtvá.

Co to je ale tam vzadu?

Jasně, Julie leží hned vedle v její ložnici, ale něco je špatně. A tak začne Hannah pátrat, co se Julii stalo. A dostane se na Darknet a jeho různá temná zákoutí.  Jako kdyby tam o ní někdo něco věděl. Jako kdyby po ní někdo šel. Od té chvíle už je to celkem standard a trochu to nudí, ale musím uznat, že svým nápadem mě snímek „Selfie from Hell“ docela zaujal a byl jsem zvědavý, jak bude pojat.

A kurva!

Nakonec se ukázalo, že je americký horor „Selfie from Hell“ spíše nijaký, že nemá pořádný náboj a ani pořádné koule na to, aby ukázal něco víc, což je škoda. Někdy prostě jen nestačí, že je zde docela dobrý základ. Co následuje, už nemusí být zrovna výživné. Někdy je to prostě jen nuda, která není extra špatně provedena, ale bohužel v sobě nemá ani nic, co by bylo opravdu skvělé. A tohle není.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery, mysteriózní)


Přidat komentář