Sepulchre

70%
Můžeme se hádat, jestli je největším hororovým klasikem H. P. Lovecraft nebo E. A. Poe, ale oba si stejnou měrou zaslouží, aby se na stránkách Necronomiconu objevily povedené projekty inspirované jejich dílem. Zatímco lovecraftovské adaptaci "Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth" jsme se tu už věnovali, druhý jmenovaný přichází na řadu dnes.

Sepulchre

Vydalo studio Owl Cave v roce 2013

 

Literární kvality "Sepulchre" snesou srovnání s dobrými povídkami. Provokuje k přemýšlení, i když se na povrchu zdá děsivě bez děje. Určitě se u něj nebudete klepat strachy kvůli tomu, co vidíte na obrazovce. Tento subtilní horor totiž čerpá hlavně z pokřiveného, tajemného prostředí a neobvyklých zážitků. Abyste odhalili jejich smysl (i stopy E. A. Poea), musíte vydržet až do úplného konce.

 

Harold Lang trpí nutkavou potřebou nečekaně citovat literární díla.

 

Popletený doktor Harold Lang cestuje do Argur Peak Islandu kvůli jakémusi výzkumu. Zcela náhodou (ehm, ehm) na tomto místě bydlí i jeho oblíbený hororový spisovatel Louis Cassell, s jehož románem "The Charnel House Burial" si náš vědec krátí jízdu. Do tak lákavé destinace mimochodem jede vlakem, který se jmenuje Gloria a je starý snad celé století. A mimochodem se v něm nacházejí dost podivní cestující a ještě podivnější zavazadla.

 

Ve vlaku necestuje sice sám, ale příliš uklidňující ostatní pasažéři nejsou.

 

"Sepulchre" má neodolatelný viktoriánský nádech a tóny tradičního gotického hororu, kde platí, že v první řadě jde o zajímavé postavy a půvab vyprávění. Proto ani nepotřebuje high-tech zpracování a vystačí si s jednoduchou verzí point-and-click adventury, kde není smyslem řešit hádanky, ale skládat dohromady indicie, které vedou k rozluštění záhady starého vlaku. Tady vězí možná slabina, neboť u některých informací lze přesvědčivě zpochybnit jejich funkčnost.

 

Opuštěný bar a distingovaný číšník. Kde už tohle člověk viděl...?

 

Nejde ani o hru, která by na první pohled ohromila. Hrdina se pohybuje jen v rámci několika obrazovek představujících součásti vlaku, prostředí je minimalistické a pokud si něčeho máte všimnout, tak to nikdo neschovává - vše je na očích a čeká na svůj zásah do děje. Výtvarnou podobu má na svědomí Ben Chandler, prověřený ilustrátor, který už nějakou řádku let produkuje to nejlepší, co jde najít v oblasti pixelových dobrodružství. Silnou stránkou "Sepulchre" bezpochyby představují správně vystavěné postavy, ať už mluvíme o napsaných dialozích, nebo o dabingu. Málokterý indie projekt obsahuje tak trefné a profesionálně odvedené herecké výkony.

 

Skutečně minimalistické adventurní hádanky.

 

Pokud máte chuť strávit nějakou půlhodinku na výpravě za pátráním v tajemném vlaku, pak není nic jednoduššího než zamířit na stránky Owl Cave a stáhnout si "Sepulchre" zdarma. Kdo chce vyjádřit týmu podporu, může zvolit také placenou verzi, k níž dostane i digitální kopii knihy scénáristy Ashtona Raze "Bright Lights & Glass Houses".

 

Prozrazovat více by už znamenalo pořádný spoiler. Vždyť ani v oficiálním traileru nenajdete jediný záběr ze hry!

 

Systémové požadavky:

Windows

 

Hororové hry (vědci)


Přidat komentář