Sharkenstein (2016)

5%
Jasně, tohle bude o jedné takové sešívané rybě.

Sharkenstein

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Mark Polonia

Scénář: J. K. Farlew

Hrají:

Greta Volkova (Madge)

Ken Van Sant (Duke Lawson)

Titus Himmelberger (Coop)

James Carolus (Skip)

 

Ne, tohle už prostě nejde. Jako ono je možné natočit špatný film, ale pořád je to třeba dělat tak, aby měl člověk pocit, že mu něco chcete dát. U snímku „Sharkenstein“ jsem měl pocit, že už tvůrcům nešlo vůbec o nic. Prostě jen natočit film za každou cenu a bylo jim jedno, jak to bude vypadat. A tady blbě vypadá snad každá scéna, na kterou se budete muset koukat. A je to utrpení.

Hnusná ryba poprvé.

Už u názvu filmu „Sharkenstein“ je na první pohled celkem jasné, o čem tohle asi bude. Ano, opravdu se připravte na film, kde hlavní roli hraje žralok, který je sešitý z těl různých mrtvých žraloků. Není to vyloženě blbý nápad, trochu blbý jo, ale je to béčko, dá se s tím pracovat, a pokud by tvůrci měli k ruce buď hodně dobré grafiky, což se nepředpokládá, takže by to chtělo dobrou animatroniku.

Hnusná ryba podruhé.

Jenže tvůrci filmu „Sharkenstein“ neměli k ruce ani tu dobrou animatroniku, raději se spoléhali na digitální renderování, a to ještě s modely, které vypadají skutečně směšně. Není zde jediný trik, který by stál za to. Vtipné jsou pak momenty, kdy stříká krev, ale na postavě žádná neulpěla, a to i přesto, že právě to ulpění bylo celkem zásadní pro danou scénu. Jo, z toho už se mi chtělo křičet.

Hnusná ryba potřetí.

Experiment se žraloky, kteří by byli skutečně účinní, se datuje podle všeho do doby druhé světové války, kdy se Třetí říše zmocnila plánů jednoho vědce. Tohle je východisko, ale s tím, že se posouváme do současnosti a sledujeme, jak se jedno takové monstrum dopouští zvěrstev na bezbranných obyčejných lidech. Takže už jen zjistit, jak to zabít a je hotovo. Ale bacha, tahle potvora se pohybuje i na souši!

Hnusná ryba počtvrté.

Americký snímek „Sharkenstein“ je blbý. Je opravdu hodně blbý. V tom nejnegativnějším smyslu slova, v jakém to jenom jde. Není to dobré béčko, ani céčko ani déčko. Je to prostě jen ukrutně špatný film, který – pokud už byl natočen – by měl být zase rychle zapomenut a mělo by se k němu dostat co nejméně diváků. Ubohost toho filmu se prostě ani pořádně nedá popsat. Že to tvůrcům stálo za to...

 

Hodnocení: 5 %

 

Hororové filmy (příšery, zvířata)


Přidat komentář