Sharknado 2: The Second One (2014)

70%
Žralokonádo se vrátilo a také napodruhé to stojí za to.

Sharknado 2: The Second One

USA, 2014, 95 minut

 

Režie: Anthony C. Ferrante

Scénář: Thunder Levin

Hrají:

Ian Ziering (Fin Shepard)

Tara Reid (April Wexler)

Vivica A. Fox (Skye)

Mark McGrath (Martin Brody)

 

Když se zpětně dívám na hodnocení prvního filmu, tak jsem ho prostě silně podhodnotil. Ale tak člověk dělá chyby. Já jsem se z téhle poučil a díval jsem se na druhý film trochu objektivněji, i když se v hodnocení tak trochu promítlo i to, že jsem prvnímu filmu dal celkem málo. Těch 70 % si ale přesto „Sharknado 2: The Second One“ dle mého názoru zaslouží, protože je to prostě parádně ujeté béčko, kde jsou naprosto geniální scény, nad kterými moje srdce plesalo.

 Chudák malá... Jak bude psát?

Popravdě jsem se o filmu dověděl náhodou. Já jsem tedy věděl, že se má točit, ale prostě mi uniklo, že už je natočený. Když jsem to zjistil, nemohl jsem jinak a musel jsem se na něj podívat. Žraločí tornádo v New Yorku? Sakra, to by mohlo být něco. Pořádná jízda! A to se také splnilo. Ian Ziering se pro hlavní roli dokonale hodí, stejně jako další herci na hlavních nebo vedlejších postech.

 Boží scéna.

Zápletka je jednoduchá. Fin a April míří do New Yorku, aby zde debatovali o knize, kterou April napsala a v které je Fin hlavní postavou (kniha vypráví o ději prvního filmu). Jenže už jejich let neprobíhá šťastně. Jako kdyby je žraloci sledovali a parybí vzdušný vír mířil přesně tam, kam míří lidská dvojice. Ano, New York má prostě smůlu. A to ani nedojde na povídání o knize, protože April musí do nemocnice a Fin se musí postarat o město, na které míří hned dvě žralokonáda!

 Další skvělá scéna.

Příběh snímku „Sharknado 2: The Second One“ je opravdu o ničem a jde jen o to, jaké jsou scény s postavami, které se snaží žralokonádu uniknout anebo se mu postavit. Ano, ve filmu jsou debilní dialogy, jsou zde strašné scény, které ani vidět nechcete, ale pak jsou zde vypiplané scény, na kterých si milovníci béček prostě smlsnou. Ano, s těmi digitálními triky to ne vždy vypadá skvěle, ale tady je myšlenka strašně důležitá. A já jsem se nakonec i provedením bavil.

 Trochu klidnější moment.

„Sharknado 2: The Second One“ je další béčko, které osobně považuji za velmi zábavné. Je to přehnané, je to ujeté, ale pokud do tohoto jdete s tím, že dostanete seriózní film, tak jste asi něco přehlédli. Tenhle film je vtipný, má geniální scény, a že je klišovitý a místy trapný, to se prostě očekává. Navíc v tomhle případě to rozhodně není v nijak velké míře. Skvěle jsem se bavil a chci trojku! Možná přijde i Hoffa!

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (béčka, zvířata)


Přidat komentář