Sto krvavých akrů (2012)

55%
Nápad, to je to nejdůležitější, a ldyž se na tom nápadu dá dobře vydělat, tak ani nevadí, že umírají lidé.

Sto krvavých akrů

100 Bloody Acres

Austrálie, 2012, 91 minut

 

Režie: Cameron Cairnes a Colin Cairnes

Scénář: Cameron Cairnes a Colin Cairnes

Hrají:

Damon Herriman (Reg Morgan)

Angus Sampson (Lindsay Morgan)

Anna McGahan (Sophie)

Oliver Ackland (James)

 

Business je business a co si budeme povídat, každý originální nápad, který je přetaven do podnikání, je vítaný. Čím originálnější, tím je větší pravděpodobnost, že podnikatel pronikne do mezery na trhu, která doposud nebyla jinou společností objevena. Na originalitě v podnikání rozhodně záleží a dva maníci z venkova, tentokrát australského, měli přesně ten unikátní nápad, který by z nich mohl udělat úspěšné podnikatele v oboru zemědělství. Ono dobré hnojivo nikdy nezůstane nevyužito.

Musí svůj majetek bránit.

Reg a Lindsay Morganovi měli dobrý nápad na to, jak hnojiva vylepšit. Nejlepší na tom je, že jejich přípravek skutečně funguje. Tihle dva balíci zjistili, že z lidského těla je možné získat přípravek, který vede k neskutečnému růstu zeleniny. Je to ozkoušené, protože dýně, které mají na zahradě, ty by svou velikostí o Halloweenu děsily samy o sobě. Jenže, jak říkám, účinnou látku preparují z lidských těl a to zrovna není způsob, který by byl legální, morální nebo jakkoli správný. Snad jen ekonomicky.

Sem tam je to krvavé.

Využití zdrojů k prospěchu společnosti. Asi by se dalo polemizovat o tom, že film má určitý nádech toho, jak naše společnost jde přes mrtvoly a že společnosti, menší i větší, jsou ochotny udělat v podstatě cokoli, aby měly profit. Pozitivem snímku je, že je to podáno celkem zábavnou formou, což téma sice odlehčuje, na druhou stranu ho to prezentuje v novém, zajímavém světle. A snesitelném světle.

To bude masakr!

Na první pohled je jasné, že snímek musí být srovnáván s filmem Tucker a Dale vs. Zlo. Je to pochopitelné, protože jsou zde podobné atributy – mladí, krásní a nudní lidé proti dvěma balíkům, hororová zápletka, černý humor, brutalita. Aniž bych snímku Tucker a Dale vs. Zlo musel příliš nadržovat, vychází z tohoto srovnání jako vítěz, a to především proto, že postavy jsou o něco zajímavější, brutální scény skutečně vtipné a hlavně humor obecně má lepší tempo, stejně jako celý film. „Sto krvavých akrů“ má tempo místy unylé, na druhou stranu je sem tam narušováno skutečně šílenými nápady. Ale podívejte se sami, ať vás neoberu o překvapení.

Dobrá věc se podařila.

„Sto krvavých akrů“ je rozhodně snímek, který stojí za zhlédnutí. I když australské horory moc neuznávám, jsou výjimky, které mi tuto mou nechuť vyvracejí. A „Sto krvavých akrů“ je jednou z nich. Jsou zde zábavné scény, které mě skutečně dostaly, jsou zde šílenosti, které vám uvíznou v paměti. To je myslím na horor tohoto typu celkem dost dobré. A kdybyste měli problém s úrodou... Však víte.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (gore, béčka, hnus, vrazi, komedie)


Přidat komentář