Sharknado 4: The 4th Awakens (2016)

80%
Moje oblíbená série jede dál!

Sharknado 4: The 4th Awakens

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Anthony C. Ferrante

Scénář: Thunder Levin

Hrají:

Ian Ziering (Fin Shepard)

Tara Reid (April Shepard)

Masiela Lusha (Gemini)

Cody Linley (Matt Shepard)

 

„Sharknado“ je zpátky, a to s dílem, který se jmenuje „Sharknado 4: The 4th Awakens“. Ta lehká parodie na „Star Wars“, která se v názvu objevuje, je asi celkem jasná, nemluvě o tom, že úvod filmu je laděn do stejného úvodu jako „Star Wars“ – základní informace o tom, co se dělo v posledních pěti letech, jsou prezentovány v textu, který před divákem ujíždí. A spojitost se „Star Wars“ je zde ještě jedna – roli tu hraje i vesmír.

 Je zpátky!

Planeta Země je v bezpečí. Byl vynalezen družicový systém, který je schopen se postarat o to, aby už žádné žraločí tornádo nevzniklo. Jenže kdyby byla Země skutečně v bezpečí, jak je možné, že zase sledujeme osud Fina Sheparda, který se přesouvá do Las Vegas za svým synem, jenž tu pro něj chystá zajímavé překvapení. Uběhlo pět let a stalo se hodně. Fin se především musel vyrovnat se ztrátou April, kterou považuje za mrtvou.

 Takové záběry se neomrzí.

SyFy dokonce nechalo hlasovat diváky o tom, jestli by měla April zemřít a byli to skutečně diváci, kteří nakonec rozhodli tak, jak rozhodli. A jsem za to rozhodnutí nakonec rád. Ale zpátky k tornádům. Vzhledem k tomu, že byl vymyšlen systém, který by měl zajistit, že se žraločí tornádo neobjeví, bylo nutné ze strany SyFy přijít s něčím novým. A povedlo se jim to. Povedlo se to ve velkém. Stačila totiž jen jedna pořádná písečná bouře v okolí Las Vegas, a o zábavu se žraloky bylo opět postaráno.

 Kam to bude, kapitáne?

Ale nejde jen o písečné bouře, jsou zde i další a žraloků je skutečně hodně. To, co se ve filmu děje, je místy naprosto šílené, ujeté, nesmyslné, magorské. A je to pořádná parádní zábava. Pokud vás nebavily předchozí filmy, nebude vás bavit ani tenhle a nejspíš ho označíte za sračku. Já už jsem na sérii tak najetý, že každý díl vítám s nadšením a chci vědět, jaké další ujetosti tvůrce napadnou.

 Stylizované foto.

Ian Ziering je ve své roli prostě skvělý a já se jen těším na to, čemu bude muset znovu a znovu čelit, nebo jakým způsobem bude sám zachráněn. Tady je ten finální opravdu skvělá magořina. Stojí to ale i na dalších hercích, kteří jsou béčkově výborní. Tara Reid už je s touto sérií také plně spojená, ale už sem patří i David Hasselhoff. A když už jsme u té „Pobřežní hlídky“, tak ve filmu se objeví i Gena Lee Nolin a Alexandra Paul, které z tohoto devadesátkového seriálu budete znát dobře. Pro fanouška béčkových kravin je tohle pořád nádhera.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové filmy (béčka, zvířata, komedie)


Přidat komentář