Sharktopus (2010)

40%
Skvěle navržené monstrum v klasicky špatném filmu.

Sharktopus

USA, 2010, 89 minut

 

Režie: Declan O'Brien

Scénář: Mike McLean

Hrají:

Eric Roberts (Nathan Sands)

Kerem Bursin (Andy Flynn)

Sara Malakul Lane (Nicole Sands)

Héctor Jiménez (Bones)

 

Co si budeme povídat, „Sharktopus“ je sám o sobě naprosto skvělý název, který evokuje jasnou představu o tom, co ve snímku najdete. Shark je žralok a octopus je chobotnice. Když se to spojí, vyjde vám z toho pořádný mutant, ale představa žraloka kříženého s chobotnicí je prostě zajímavá. A tohle je také přesně to, co dostanete. Digitální monstrum, které naplní vaše představy.

 Ta příšera je prostě bomba!

Bohužel tvůrci filmu se rozhodli, že půjdou až příliš jednoznačnou cestou a nebudou se nijak zásadně snažit o nějakou tu invenci. Prostě se pustí do filmu, který bude klišovitý, ale bude v sobě mít sharktopuse, což je prostě podle těchto nízkonákladových filmů něco, co by mělo být dostačující. Je škoda, že v tom příběhu není více invence, protože s takovým titulním monstrem by to prostě mohla být zábava.

 To chce těžší kalibr.

Sharktopus je monstrum, která je vědecky vyšlechtěné a je dálkově ovládané. Když si takhle žena plave dál od pobřeží a najednou se za ní objeví trojúhelníková ploutev, nemusí se bát, protože je na cestě sharktopus – že by česky třeba žralokobotnice? – který se o žraloka postará. A bude vymalováno. Jenže během dalších pěti minut se sharktopus osvobodí od dálkového ovládání a začíná zabíjet každého, kdo mu přijde do cesty. A to jsou jeho chapadla navíc obdařena bodci!

 Proč je lepší koukat kolem sebe.

Strašně mě mrzí, že ten příběh je tak nudný. Vedoucí vědeckého projektu (Eric Roberts) musí dostat monstrum za každou cenu živé, a tak najme svého bývalého zaměstnance, kterého vyhodil. Ten se sblíží s dcerou Robertsovy postavy, a tak dojde i na tu naprosto nezbytnou romantiku, která ale nemá žádnou chemii. Scény s sharktopusem ve vodě se mi ale hodně zamlouvaly, na to jak jsou levné, byly dobře provedeny. Nejzábavnější mi ale přišla scéna s Rogerem Cormanem, která se sice dala odhadnout, ale tenhle filmařský veterán mě prostě baví.

 Sharktopus zachránce!

„Sharktopus“ je skvělý nápad, stejně jako jiné, které se v poslední době v levných monster hororech objevují. Jenže tvůrci těchto filmů prostě nechtějí psát scénáře, které budou zajímavé. Jim samotným to očividně přijde jako ztráta času. Je to škoda, protože já bych se docela rád podíval na film „Sharktopus“, který bude mít trochu lepší scénář, jenž nebude jen křečí.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář