Sharktopus vs. Whalewolf (2015)

40%
Neuvěřitelná monstra útočí na sebe. A na lidi taky.

Sharktopus vs. Whalewolf

USA, 2015, 85 minut

 

Režie: Kevin O’Neill

Scénář: Matt Yamashita

Hrají:

Casper Van Dien (Ray Brady)

Catherine Oxenberg (Dr. Elsa Reinhardt)

Jennifer Wenger (Betty)

Sarodj Bertin (Vdova)

 

„Sharktopus vs. Whalewolf“ je tak debilní název, že je vám asi hned jasné, že to nebude film, který je určen masám. Když zjistíte, že hlavní postavu hraje Casper Van Dien, je pak už jasné, že tohle bude béčko. Navíc béčko, kde jsou monstra vytvořena speciálně špatně renderovanými CGI modely, které prostě jen ukazují, že se s tímhle nikdo nesere a o kvalitu opravdu nejde.

Tohle bude sharktopus.

Americký nízkorozpočtový – spíše akční než hororový – snímek „Sharktopus vs. Whalewolf“ je filmem odlehčeným, což je patrné už z názvu, protože natočit vážný film se „žralokobotnicí“ a „velrybodlakem“ by si asi nikdo jen tak nelajznul. Ale „Sharktopus“ už není novinka, měli jsme tu několik filmů s touhle příšerou. Novinkou je whalewolf, který byl proti sharktopusovi postaven.

A tohle bude whalewolf.

Jak takový whalewolf může vzniknout? Jeho zrod je vlastně docela jednoduchý. Chce to jenom jednu šílenou vědátorku, která ráda dělá pokusy na lidech s různými typy DNA a je schopna pozměnit lidský organismus natolik, aby se změnil v něco, co by se dalo nazvat právě velrybodlakem. Prostě takový velký čokl s ploutvemi. Ten začne řádit v jednom malém letovisku.

A už se perou.

Jedno monstrum by se ještě dalo zvládnout, ale v letovisku se zrovna objevil i sharktopus, a tak budou mít místní v čele s opilcem Rayem (Casper Van Dien) skutečně plné ruce práce, aby přežili a nenechali se těmi digitálními monstry sníst. Blbé přehrávání a celkově spíše špatné herecké výkony jsou zde opravdu na škodu, protože scény nevyznívají vtipně, ale nakonec jen trapně.

Díky chapadlům se může pohybovat i na souši.

Nechci tvrdit, že snímek „Sharktopus vs. Whalewolf“ nemá svou cílovou skupinu, je možné, že se najdou tací, které to bude bavit a kterým budou některé scény připadat vtipné, ale snímek toho celkově nemá moc co nabídnout. I herci z toho měli spíše prdel a nějak extra se nesnažili. Tedy ne všichni, ale Casper Van Dien prostě jen hraje to, co se očekávalo – namachrovaného pitomce, který e snaží být vtipný, ale nejde mu to.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář