She Who Must Burn (2015)

60%
Když máte za sousedy fanatiky.

She Who Must Burn

Kanada, 2015, 90 minut

 

Režie: Larry Kent

Scénář: Larry Kent, Shane Twerdun

Hrají: Sarah Smyth, Bart Anderson, Steve Bradley

 

Snímek „She Who Must Burn“ by mohl být docela zajímavý film o fanatismu, popravdě se jedná o téma, které je mi osobně blízké, zajímá mě, považuji fanatismus za zhoubu lidstva a to, co ho drží zpátky. Projevuje e bohužel v různých formách, nemusí to být spojeno jen s náboženstvím. Ale je celkem logické, že nejčastěji dochází k jeho zobrazování právě v souvislosti s náboženstvím.

Jsi v pořádku?

V případě filmu „She Who Must Burn“ tomu není jinak. Ale k tomu se musíme postupně dostat, protože ze začátku to nevypadá, že by tu až tak velký problém byl. Ale název filmu je v tomhle nekompromisní a v podstatě odkazuje na čarodějnické procesy a na kacíře, který svou životní pouť končili na hranici, protože si prostě fanatici usmysleli. A když se fanatici dostanou k moci, rozum nemá šanci.

Takové normální sousedské vztahy.

Angela (Sarah Smyth) žije na okraji malého městečka, má manžela a také malou kliniku, kde se snaží pomáhat ženám v nelehkých situacích, především pak v oblasti rodičovství, ať už plánovaného, nebo neplánovaného. Její činnost se ale moc nelíbí místním fanatikům, kteří nejsou z její organizace nadšení. A tak jsou rádi, že dojde k tou, že se stát rozhodne malou kliniku zavřít.

Sousedi jsou divní týpci.

Bohužel není všechno tak jednoduché, protože si Angela myslí, že dělá něco, co má smysl, a svou organizaci jen tak zavřít nechce. Fanatici ale tohle nechtějí nechat jen tak, je jasné, že potřebují, aby jejich vůle došla naplnění. A tak se dá předpokládat, že přejdou ke způsobům, o nichž se dá jen těžko mluvit jako o civilizovaných. Ano, Angela má před sebou pořádný problém.

Fajn plakát.

Kanadský snímek „She Who Must Burn“ si zvolila zajímavé, aktuální téma, které dává smysl, navíc v konfrontaci s fanatismem je ještě smysluplnější. A to je na něm velmi dobré. Je to aktuální horor a navíc zde není zlo v podobě paranormální, ale je to zlo, které je celkem blízké, je pochopitelné a o to je hrozivější. Určitě jste si sami všimli, že se na vás někteří vaši sousedi divně dívají a ani nevíte proč.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář