Shed of the Dead (2019)

50%
A jedna zombie komedie na Štědrý den.

Shed of the Dead

Velká Británie, 2019, 82 minut

 

Režie: Drew Cullingham

Scénář: Drew Cullingham

Hrají: Spencer Brown, Lauren Socha, Ewen MacIntosh

 

Když už se film jmenuje „Bouda mrtvých“ nebo „Kůlna mrtvých“, tak nějak se dá očekávat, jaký to bude žánr. Jasně, v první řadě to bude zombie horor, to „of the Dead“ mluví celkem konkrétně. A navíc to má podtón, jako že tohle nebude něco, co by bylo vyloženě vážné. Přesně takový také snímek „Shed of the Dead“ také je. Tohle je dost přeplácaná zombie komedie.

Budu na tebe křičet!

Dva kamarádi, Trevor (Spencer Brown) a Graham (Ewen MacIntosh) jsou nerdi. Takoví ti, co se rádi převlékají za hrdiny a hrají hry na hrdiny. Jeden z nich, Trevor, se skrývá před svou ženou v boudě, což by bylo super, kdyby zrovna nezačala zombie apokalypsa. Po jejím vypuknutí, kdy se málem z boudy ani nedostane, se rozhodne, že by měl svou manželku zachránit. I její sexy kamarádku.

Co se v téhle scéně asi dělo?

Snímek „Shed of the Dead“ si hodně hraje s nerdy a jejich stylem života, nechybí zde tedy sekvence, které jsou jakoby vystřižené z jejich fantazií, kde jsou hrdiny a kolem nich jsou jen krásné ženy. Pak na ně ale dopadne tvrdá realita, která jim jde po krku. Doslova. Popravdě tyhle kontrasty jsou docela zábavné, když už by vám nepřišlo zábavné nic jiného, což je docela možné.

Že by LARP?

I když humor není něco, co vám v případě snímku „Shed of the Dead“ musí sednout, tak na druhou stranu se musí nechat, že tu jsou další prvky, které jsou povedené. Kromě toho, že se zde objevují známá hororová jména jako Kane Hodder, Michael Berryman a Bill Moseley, i když každý ve vedlejší roli, velmi povedenou součástí tohoto hororu je i gore, které je na velmi dobré úrovni.

No jo, zombie...

Britský snímek „Shed of the Dead“ si jde cestou klasické zombie komedie, což už k zombie žánru prostě tak nějak patří. Když ho chtějí někteří tvůrci oživit, prdnou do toho komediální prvky. A proč ne, někoho to může bavit, když se to ještě spojí s nerdy, kteří by podle všeho neměli mít tolik šancí na přežití, minimálně ne tváří v tvář nemrtvým. Trochu zábavné to pak i může být.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář