Šibenice (2015)

25%
Nastudování divadelní hry má kruté následky.

Šibenice

The Gallows

USA, 2015, 81 minut

 

Režie: Travis Cluff a Chris Lofing

Scénář: Travis Cluff a Chris Lofing

Hrají:

Reese Mishler (Reese Houser)

Pfeifer Brown (Pfeifer Ross)

Ryan Shoos (Ryan Shoos)

Cassidy Gifford (Cassidy Spilker)

 

Šibenice je taková ta hra, kdy máte uhodnout slovo postupně z jednotlivých písmen. Za každé špatné písmeno se vám staví šibenice, na které se můžete oběsit. Samozřejmě jen metaforicky. Na začátku filmu „Šibenice“ ale sledujeme školní divadelní představení, kde je také šibenice jako jedna z rekvizit a kde dojde k tomu, že je během představení skutečně použita. A bohužel až dobře splní svůj účel. Tohle už není jen nějaká dětská hra.

 Oprátky se nepečou...

„Šibenice“ je tedy nejen název filmu, ale i divadelní hry, která je zde nacvičována. Jedná se o hru, na níž nemají místní zrovna dobré vzpomínky, protože byla nacvičena už před lety a právě při její inscenaci došlo k nehodě, při níž zemřel jeden z herců. Ale je dvacet let po tragédii, a tak je vhodné ji uctít tak, že se bude hra znovu představovat publiku a že se tak vzpomene tragický osud.

 Že by kat?

Zkoušky nového pojetí divadelní hry někdo sleduje. Ale nebojte, nemusíte mít strach, že to bude něco ve stylu „Fantoma opery“. Anebo vlastně, možná je škoda, že to není něco ve stylu „Fantoma opery“. Ten, kdo představení sleduje, je jenom jeden student, kterého rozhodně takové ptákoviny jako divadlo nebaví, ale rád se bude posmívat těm, kdo ve hře prezentují svoje schopnosti, nebo neschopnosti.

 Bacha na červené světlo.

Hlavní postavou je Reese, což má být i hlavní mužská postava ve hře. Je to trochu neschopný herec, ale fajn, to se dá kousnout. Pak je zde Ryan, což je klasické středoškolské hovado, které se chce bavit jedině na účet druhých. Je to protivný kretén, který všechno natáčí. Všechno. Už zase mi jednou hodně ruční kamera vadila, protože se natáčely i momenty, kdy by ji člověk prostě zahodil.

 Oprátka je všude.

„Šibenice“ se po nějaké době změní v klasicky jednoduchý snímek o tom, že se skupina lidí snaží uniknout z budovy, ale něco jim v tom brání. Kamera je roztěkaná, lidé udýchaní, vyděšení, lekačky jsou místy skutečně trapné. Nemůžu si pomoct, ale až na úvodní nápad s divadelní hrou, je tohle jen další obyčejná snaha vyděsit něčím, co v konečném důsledku strašidelné není.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (duchové, found footage)


Přidat komentář